SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.

Klubbrekord utomhus - uppdaterade 23/5 2022

* vid namnet betyder ej svensk medborgare

P/F 11 och P/F 10  uppdateras inte från och med 2020 

Manliga seniorer

 

 

 

100 m

10,21

Patrik Strenius-72

Madrid

1/6 1996

200 m

20,61

Thorsten Johansson-50

Dresden

20/5 1976

400 m

46,46

Marko Granat-66

Borås

22/8 1990

800 m

1.47,2

Anders Gärderud-46

Rom

11/9 1968

1000 m

2.24,4

Nils-Erik Emilsson-50

Karlskrona

30/6 1970

1500 m

3.38,7

Anders Gärderud-46

Göteborg

26/8 1968

2000 m

5.11,97

Patric Nilsson-64

Karlskrona

27/7 1987

3000 m 

7.49,63

Patric Nilsson-64

Stockholm

3/7 1989

5000 m 

13.50,97

Patric Nilsson-64

Duisburg

30/8 1989

10000 m

30.21.69

Patric Nilsson-64

Karlskrona

7/10 1989

Maraton

2.10,36

Kjell-Erik Ståhl-46

Helsingfors

14/8 1983

 

 

 

 

 

110 m H

13,77

Joakim Blaschke-77

Karlskrona

28/7 2006

400 m H

49,03

Thomas Nyberg-62

Rom

31/8 1987

3000 m Hi

8.31.57

Patric Nilsson-64

Stockholm

20/8 1989

2000 m Hi

5.33,77

Patric Nilsson-64

Växjö

19/8 1987

4x100 m

40,13

Patrik Strenius-72

Karlshamn

31/5 1995

 

 

Fredrik Elofsson-73

 

 

 

 

Johan Melin-68

 

 

 

 

Tobias Karlsson-74

 

 

4x200 m

1.26.5

Karl-Gustav Nilsson-46

Karlskrona

10/8 1969

 

 

Ulf Rönner-46

 

 

 

 

Leif Petraeus-46

 

 

 

 

Tore Nilssson-46

 

 

10x100 m

1.46.5

Åke Mattisson-38

Karlskrona

10/8 1969

 

 

Conny Fant

 

 

 

 

Ingvar Svensson-50

 

 

 

 

Conny Håkansson-49

 

 

 

 

Ingemar Widerberg

 

 

 

 

Ole Andersson

 

 

 

 

Karl-Gustav Nilsson-46

 

 

 

 

Tore Nilsson-46

 

 

 

 

Leif Petraeus-46

 

 

 

 

Ulf Rönner-46

 

 

 

 

 

 

 

4x400 m

3.10.26

Marko Granat-66

Malmö

11/6 1989

 

 

Peter Eriksson-64

 

 

 

 

Thomas Nyberg-62

 

 

 

 

Peter Johansson-64

 

 

 

 

 

 

 

4x800 m

7.28.8

Leif Egefur-49

Västerås

6/7 1974

 

 

Magnus Carlsson-47

 

 

 

 

Gert Möller-52

 

 

 

 

Christer Larsson-54

 

 

 

 

 

 

 

4x1500 m

15.37.6

Sven-Olof Ottosson-42

Göteborg

12/9 1965

 

 

Björn Nyhlen-40

 

 

 

 

Ulf Högberg-46

 

 

 

 

Kurt Olausson-46

 

 

 

 

 

 

 

Höjd

2.19

Magnus Svensson-63

Örebro

23/7 1983

Stav

5,87

Igor Potapovich-67 *

Malmö

20/8 1997

 

5,85

Patrik Kristiansson-77

Helsingfors

23/8 2002

Längd

7,21

Henrik Dagård-69

Skruv

21/5 2000

Tresteg

15.47

Per-Ove Smiding-50

Nice

5/8 1973

Kula

20.02

Hans Höglund-52

Göteborg

22/5 1977

Diskus

63.60

Richard Bruch-46

Karlstad

8/5 1977

Slägga

70,18

Juha Packalén-59

Västerås

20/7 1990

Spjut

85,75

Magnus Arvidsson-83

Osaka, Japan

5/5 2007

Femkamp

4.007p

Kenneth Riggberger-47

Karlskrona

7/6 1975

Tiokamp

8.178

Henrik Dagård-69

Sydney

27-28/9 2000

 

 

 

 

 

Anm: Nya redskapsregler i spjut införda 1986. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Juniorer M 22 (22 år)

 

 

 

100 m

10,39

Christer Garpenborg-52

Rom

3/9 1974

 

10,39

Fredrik Elofsson-73

Nairobi

27/5 1995

200m

20,87

Tobias Karlsson-74

Jönköping

21/6 1995

400 m

47,09

Peter Johansson-64

Stockholm

1/7 1986

800 m

1.47,2

Anders Gärderud-46

Rom

11/9 1968

1500 m

3.38,7

Anders Gärderud-46

Göteborg

26/8 1968

5 000 m

13.53,7

Anders Gärderud-46

Uddevalla

28/6 1968

10.000 m

31.08,6

Lennart Lundahl-56

Karlskrona

17/9 1975

2000 m hi

5.40,06

Joel Johansson-72

Karlskrona

6/8 1993

110 m häck

14,21

Oscar Hjerm-97

Gävle

11/8 2018

400 m häck

50,34

Thomas Nyberg-62

Helsingfors

29/8 1982

4x100 m

41,31

Michael Silander-69

Sollentuna

11/6 1988

 

 

Johan Melin-68

 

 

 

 

Alexander Vujovic-67

 

 

 

 

Martin Körling-68

 

 

4x400 m

3.15,62

Magnus Sjövik-62

Huddinge

9/6 1984

 

 

Peter Ståhl-63

 

 

 

 

Peter Johansson-64

 

 

 

 

Thomas Nyberg-62

 

 

3x800 m

 

 

 

 

Höjd 

2,19

Magnus Svensson-63

Örebro

23/7 1983

Stav

5,30

Miro Zalar-57

Uddevalla

25/6 1979

Längd

7,18

Pontus Dahlman-70

Malmö

9/7 1992

Tresteg

14,93

Tommy Karlsson-47

Sollentuna

17/8 1969

Kula 

17,93

Anders Skärvstrand-60

Västerås

8/9 1979

Diskus

57,94

Lennart Andersson-53

Stockholm

1/7 1975

Slägga

58,70

Anders Mikkola-56

Lübeck

16/5 1976

Spjut

77,83

Magnus Arvidsson-83

Hilversum/NED

4/9 2005

Tiokamp

6.956p

Lars Fagerlund-55

Karlskrona

14-15/9 1974

 

 

 

 

 

Juniorer M 20 (20 år)

 

 

 

 

 

 

 

 

100 m

10.4m

Ingemar Skärvstrand-57

Karlskrona

9/7 1976

 

10,66

Fredrik Elofsson-73

Skien

21/8 1993

200 m

21.26

Fredrik Elofsson-73

Skien

22/8 1993

400 m

47.71

Lars Stubbendorff-51

Sollentuna

25/7 1971

800 m

1.49.3

Nils-Erik Emilsson-50

Warszava

20/6 1970

1000 m

2.24.4

Nils-Erik Emilsson-50

Karlskrona

30/6 1979

1500 m

3.44.52

Joel Johansson-72

Borås

4/6 1992

3000 m 

8.07,31

Joel Johansson-72

Oslo

9/6 1992

5000 m 

14.31.3

Patric Nilsson-64

Frederiksberg

6/8 1983

10000 m

31.08,6

Lennart Lundahl-56

Karlskrona

17/9 1975

Maraton

2.40.12

Lennart Lundahl-56

Enhörna

1975

 

 

 

 

 

4x100 m

41.67

Martin Körling-68

Linköping

14/6 1987

 

 

Alexander Vujovic-67

 

 

 

 

Johan Melin-68

 

 

 

 

Jörgen Gustavsson-67

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1000 m

1.56,7

Thorsten Johansson-50

Växjö

31/8 1970

 

 

Rolf Trulsson-50

 

 

 

 

Nils-Erik Emilsson-50

 

 

 

 

Kent Öhman

 

 

 

 

 

 

 

4x400 m

3.21,4

Lars Fagerlund-55

Göteborg

6/6 1971

 

 

Kjell Andersson

 

 

 

 

Lars Stubbendorff-51

 

 

 

 

Christer Garpenborg-52

 

 

 

 

 

 

 

110 m H

14,79

Thomas Lorentzon-78

Karlskrona

27/6 1998

400 m H

50,34

Thomas Nyberg-62

Helsingfors

29/8 1982

2000 m Hi

5.43,48

Joel Johansson-72

Mora

7/8 1992

3000 m Hi

9.04,41

Joel Johansson-72

Umeå

15/8 1992

 

 

 

 

 

Höjd

2.19

Magnus Svensson-63

Örebro

23/7 1983

Stav

5.05

Miro Zalar-57

Skellefteå

20/8 1977

Längd

7.13

Aron Hultin-53

Växjö

17/8 1973

Tresteg

15.01

Lars Johansson-66

Göteborg

8/6 1986

Kula

17,93

Anders Skärvstrand-60

Västerås

8/9 1979

Diskus

53,16

Ronny Kvist-64

Malmö

14/10 1984

Slägga

58.70

Anders Mikkola-56

Lübeck

16/5 1976

Spjut

71.70

Douglas Carlsson-67

Sollentuna

15/8 1987

Femkamp

3.487p

Ingemar Skärvstrand-57

Göteborg

13/7 1974

Tiokamp

6.956p

Lars Fagerlund-55

Karlskrona

14-15/9 1974

P 19

 

 

 

 

100 m

10,81

Alexander Vujovic-67

Stockholm

31/8 1985

 

10,81

Anders Myhrén-67

Västerås

16/8 1985

200 m

21,45

Ingemar Skärvstrand-57

Helsingborg

6/8 1976

400 m

48,02

Peter Johansson-64

Malmö

18/9 1982

800 m

1.49,7

Nils-Erik Emilsson-50

Växjö

5/8 1969

1500 m

3.48,1

Ulf Högberg-46

Nyköping

18/7 1965

5000 m

14.31,3

Patric Nilsson-64

Frederiksberg

6/8 1983

2000 m hi 91,4

5.42,15

Andreas Ahl- 68

Sollentuna

14/8 1987

3000 m hi

9.12,05

Joel Johansson-92

Borås

28/7 1989

110 m hä100,0

14,48

Kenn Gustafsson-76

Halmstad

17 771 994

300 m hä 91,4

38,06

Pontus Dahlman-70

Stockholm

19/9 1987

 

38,06

Kenn Gustafsson-76

Luleå

15/8 1994

400 m hä 91,4

51,38

Thomas Nyberg-62

Stockholm

30/8 1991

4x100 m

42,03

Martin Körling-68

Stockholm

21/9 1985

 

 

Peter Hjortsberg-67

 

 

 

 

Lars Forssell-67

 

 

 

 

Alexander Vujovic-67

 

 

4x400 m

3.27,88

Krister Svensson-69

Nyköping

7/6 1986

 

 

Jonas Åshage-68

 

 

 

 

Pontus Dahlman-70

 

 

 

 

Fredrik Mark-69

 

 

3x800 m

6.12,53

Noah Johansson,

Jona Lindman,

Simon Rosenquist

Huddinge

1/8 2021

Höjd

2,13

Magnus Svensson-63

Norrköping

13/9 1981

Stav

4,95

Arvid Lindahl-92

Hässleholm

31/7 2011

Längd

7,07

Hannes Palm-87

Göteborg

8/7 2006

Tresteg

14,98

Tommy Karlsson-47

Karlshamn

5/9 1966

Kula 6,0

 

 

 

 

Kula 6,25

17,88

Anders Skärvstrand-60

Otaniemi Fi

13/8 1978

Diskus 1,75

49,16

Tomas Lindahl-58

Varberg

31/7 1977

Slägga 6,0

 

 

 

 

Slägga 6,25

39,92

Michael Welin-67

Karlskrona

5/10 1985

Spjut 800

70,54

Douglas Carlsson-67

Karlskrona

4/10 1986

Tiokamp

6956p

Lars Fagerlund-55

Karlskrona

15/9 1974

 

 

 

 

 

P 18

 

 

 

 

100 m

10.5m

Ingemar Skärvstrand-57

Karlskrona

1975

 

10,81

Alexander Vujovic-67

Stockholm

31/8 1985

 

10,81

Anders Myhrén-67

Västerås

16/8 1985

200 m

21.8m

Ingemar Skärvstrand-57

Sollentuna

20/7 1975

 

22.02

Alexander Vujovic-67

Eskilstuna

27/7 1985

 

22,02

Patrik Strenius

Oloofström

4/7 1989

400 m

48,02

Peter Johansson-64

Malmö

18/9 1982

800 m

1.52.4

Nils-Erik Emilsson-50

Sollentuna

30/7 1968

1500 m

3.51.1

Kurt Olausson-46

Västerås

3/9 1964

3000 m 

8.30.39

Patric Nilsson-64

Otaniemi

28/8 1982

5000 m 

14.44,75

Patric Nilsson-64

Sollentuna

22/8 1982

4x100 m

42,03

Martin Körling-68

Stockholm

21/9 1985

 

 

Peter Hjortsberg-67

 

 

 

 

Lars Forssell-67

 

 

 

 

Alexander Vujovic-67

 

 

4x400 m

3.27,88

Krister Svensson-69

Nyköping

7/6 1986

 

 

Jonas Åshage-68

 

 

 

 

Pontus Dahlman-70

 

 

 

 

Fredrik Mark-69

 

 

110 m H 100,0

14.48

Kenn Gustafsson-76

Halmstad

17/7 1994

300 m H 91,4

38,06

Pontus Dahlman-70

Stockholm

19/9 1987

 

38,06

Kenn Gustafsson-76

Luleå

5/8 1994

2000 m Hi91,4

5.51,15

Joel Johansson-72

Örebro

24/8 1990

Höjd

2.13

Magnus Svensson-63

Norrköping

13/9 1981

Stav

4,62

Arvid Lindahl-92

Karlstad

14/8 2010

Längd

7,04

Hannes Palm-87

Göteborg

2/7 2005

Tresteg

14,78

Tommy Karlsson-47

Pescara

10/10 1965

Kula 6,0

 

 

 

 

Kula 6,25

17,88

Anders Skärvstrand-60

Otaniemi

13/8 1978

Diskus 1,75

52,56

Thomas Lindahl-58

Espo Fi

5/9 1976

Slägga 6,0

 

 

 

 

Slägga 6,25

39.92

Michael Welin-67

Karlskrona

5/10 1985

Spjut 800

63,84

Magnus Arvidsson-83

Stockholm

16/9 2001

Tiokamp

6315p

Jonas Åshage-68

Uppsala

24-25/7 -86

 

 

 

 

 

P 17

 

 

 

 

100 m

10,90

Patrik Strenius-72

Gävle

11/8 1989

200 m

22,02

Patrik Strenius-72

Olofström

4/7 1989

400m

49,41

Patrik Strenius-72

Stockholm

17/9 1988

800 m

1.54,36

Patrik Truedsson-66

Hässleholm

6/8 1983

1500 m

3.54,18

Joel Johansson-72

Karlskrona

24/7 1989

3000 m

8.50,57

Patric Nilsson-64

Karlskrona

14/7 1980

2000 m hi91,4

5.51,23

Joel Johansson-72

Stockholm

19/8 1989

110 m hä 91,4

14,31

Pontus Dahlman-70

Karlskrona

18/6 1986

300 m hä 84,0

 

Ny gren (höjd) 2002

 

 

4x100 m

44,39

Joakim Blaschke-77

Västerås

4/9 1993

 

 

Roger Johannesson-77

 

 

 

 

Niclas Ottosson-77

 

 

 

 

Mattias Ranne-77

 

 

4x80 m

35,97

Oliver Mostert, Bence Skärlund, Ture Lindell, Akilles Teglbjaerg

Huddinge

31/7 2021

Stafett 1000 m

 

Ny gren 2002

 

 

 

 

 

 

 

3x800 m

6.23,47

Henrik Svensson-74

Gävle

10/6 1990

 

 

Toni Rovina-75

 

 

 

 

Michael Held-74

 

 

Höjd

206,00

Magnus Svensson-63

Karlskrona

3/9 1980

Stav

460,00

Lars Johansson-73

Växjö

9/8 1990

Längd

696,00

Lars Fagerlund-55

Uppsala

23/9 1972

Tresteg

14,60

Tommy Karlsson-47

Karlshamn

19/7 1964

Kula 5,0

 

Ny vikt 2002

 

 

Diskus 1,50

49,40

Tomas Lindahl-58

Lyckeby

10/8 1974

Slägga 5,0

 

Ny vikt 2002

 

 

Spjut 700 

62,78

Erik Smiding-85

Huddinge

    3/8 2002

Tiokamp

4.713 

Hannes Palm-87

Karlskrona

6-7/9 2004

Tiokamp int.

5.940

Akilles Teglbjaerg06

Ljungby

21-22/5 2022

P 16

 

 

 

 

100 m

11.00

Patrik Strenius-72

Malmö

19/8 1988

200 m

22.39

Adam Lindbom-99

Helsingborg

11/7 2015

400 m

49,41

Patrik Strenius-72

Stockholm

27/8 1988

800 m

1.58.41

Patrik Truedsson-66

Sollentuna

22/8 1982

1500 m

4.00,73

Joel Johansson-72

Oskarshamn

20/7 1988

3000 m 

8.50.57

Patric Nilsson-64

Karlskrona

14/7 1980

5000 m

15.07,6m

Patric Nilsson

Karlskrona

17/6 1980

4x100 m

44,39

Joakim Blaschke-77

Västerås

4/9 1993

 

 

Roger Johannesson-77

 

 

 

 

Niclas Ottosson-77

 

 

 

 

Mattias Ranne-77

 

 

 

 

 

 

 

3x800 m

6.23.47

Henrik Svensson-74

Gävle

10/6 1990

 

 

Toni Rovina-75

 

 

 

 

Michael Held-74

 

 

 

 

 

 

 

110 m H 91,4

14.31

Pontus Dahlman-70

Karlskrona

18/6 1986

300 m H 76,2

37.83

Pontus Dahlman-70

Stockholm

20/9 1986

1500 m Hi

4.26,50

Joel Johansson-72

Malmö

20/8 1988

2000 m Hi

6.05,02

Joel Johansson-72

Helsingborg

8/7 1988

 

 

 

 

 

Höjd

2.00

Magnus Svensson-63

Lissabon

2/6 1979

Stav

4.42

Lars Johansson-73

Karlskrona

13/9 1989

Längd

6.57

Mattias Ranne-77

Västerås

18/9 1993

Tresteg

14.01

Walter Levy-77

Norrköping

8/8 1993

 

 

 

 

 

Kula 5,5

16.10

Anders Skärvstrand-60

Karlskrona

1/5 1976

Diskus 1,5

49,40

Thomas Lindahl-58

Lyckeby

10/8 1974

Slägga 5,5

38.68

Anders Östling-71

Karlskrona

5/9 1987

Spjut 700

56,38

Olof Hansson-86

Hässleholm

28/7 2002

Spjut 600

62,18

Kent Johansson-55

Nässjö

2/8 1970

Niokamp

6445p

Jonas Karlsson-73

Karlskrona

26-27/7-89

Tiokamp

4471p

Rasmus Appelqvist-88

Karlskrona

6-7/9 2004

Tioakmp int.

5.940 p

Akilles Tegkbjaerg-06

Ljungby

21-22/4´5 2022

P 15

 

 

 

 

80 m

9,43

Adam Lindbom-99

Söderhamn

8/8 2014

100 m

11,29

Martin Körling-68

Stockholm

18/9 1983

200 m

23,22

Patrik Strenius-72 

Huddinge

15/8 1987

300 m

35,87

Adam Lindbom-99

Söderhamn

10/8 2014

800 m

2.05,81

Jama Mohammed-83*

Norrköping

6/9 1997

 

2.09,04

Joel Johansson-72

Olofström

8/6 1987

1000 m

2.43,12

Joel Johansson-72

Karlskrona

27/6 1987

1500 m

4.18,93

Joel Johansson-72

Helsingborg

1/7 1987

2000 m

6.54,40

Andreas Jonsson-99

Karlskrona

15/6 2014

3000 m

9.05,64

Joel Johansson-72

Karlskrona

27/7 1987

1500 mhi 76,2

 

80 m häck           

4.30,69 (hö.hi)

 

10,79

Joel Johansson-72

Akilles Teglbjaerg-06

Huddinge

 

Linköping

16/8 1987

 

20/8 2021

100 m hä 84,0

13,79

Patrik Nilsson-91

Stockholm

15/9 2006

300 m hä76,2

39,93

Pontus Dahlman-70

Stockholm

7/9 1985 

4x100 m

49,40

Roger Johannesson-77

Olofström

23/5 1991

 

 

Niklas Elgström-78

 

 

 

 

Walter Levy-77

 

 

 

 

 

4x80 m

 

 

 

35,97

Anders Johansson-77

 

Oliver Mostert-06,

Bence Skärlund-06,

Ture Lindell-06

Akilles Teglbjaerg-06

 

 

 

Huddinge

 

 

 

31/7 2021

3x800 m

6.42,24

Bence Skärlund-06

Huddinge

1/8 2021

 

 

Ture Lindell-06

 

 

 

 

Akiles Teglbjaerg-06

 

 

Höjd 

1,89

Magnus Svensson-63

Hässleholm

30/7 1978

Stav

4,13

Johan Jonsson-81

Uddevalla

28/7 1986

Längd

6,46

Patrik Strenius-72

Karlskrona

5/9 1987

Tresteg

12,92

Oliver Mostert-06

Linköping

20/8 2021

Kula 4,0

14,50

Kent Johansson-55

Karlskrona

20/9 1969

Diskus 1,0

54,79

Akilles Teglbjaerg-06

Löttorp

17/7 2021

Slägga 4,0

34,70

Uno Stål-08

Skruv

13/9 1987

Spjut 600

62,18

Kent Johansson-55

Nässjö

21/5 2022

Åttakamp

4719p

Akilles Teglbjaerg-06

Ljungby

8/8 2021

 

 

 

 

 

P 14

 

 

 

 

80 m

9.49

Martin Körling-68

Karlstad

12/9 1982

300 m

38,79

Akilles Teglbjaerg-06

Karlskrona

15/8 2020

100 m

11,67

Martin Körling-68

Karlskrona

23/8 1982

800 m

2.05,81

Jama Mohammed-83*

Norrköping

6/9 1997

 

2.10,0

Niklas Elgström-78

Karlskrona

19/8 1992

1000 m

2.44.13

Patrik Truedsson-66

Karlstad

13/9 1980

3000 m

9.24,9m

Joel Johansson-72

Karlskrona

25/8 1986

1500 m

4.54,66

Jonathan Björnberg

Göteborg

7/7 2002

80 m Hä

11.24

Akilles Teglbjaerg-06

Karlskrona

5/9 2020

4x80 m

38.77

Roger Johannesson-77

Lund

15/9 1991

 

 

Niklas Elgström-78

 

 

 

 

Walter Levy-77

 

 

 

 

Anders Johansson-77

 

 

4x100 m

49,40

Roger Johannesson-77

Olofström

23/5 1991

 

 

Niklas Elgström-78

 

 

 

 

Walter Levy-77

 

 

 

 

Anders Johansson-77

 

 

 

 

 

 

 

3x800 m

7.01.62

Marcus Holmgren-74

Stenungssund

11/6 1988

 

 

Anders Johansson-74

 

 

 

 

Henrik Svensson-74

 

 

 

 

 

 

 

3x1000 m

9.01.24

Jonas Andersson-70

Malmö

9/6 1984

 

 

Patrik Kvist-70

 

 

 

 

Pontus Dahlman-70

 

 

 

 

 

 

 

Höjd

1,78

Niklas Elgström-78

Karlskrona

27/6 1992

Stav

3,78

Anders Johansson-74

Karlskrona

11/9 1988

Längd

5,80

James Mostert-05

Göteborg

28/6 2019

Längd zon

6,05

Patrik Strenius-72

Hässleholm

26/7 1986

Tresteg

12,03

Jens Eriksson-90

Halmstad

28/8 2004

Tresteg zon

12.21

Niklas Elgström-78

Skövde

5/9 1992

 

 

 

 

 

Kula 4,0

14.50

Kent Johansson-55

Karlskrona

20/9 1969

Diskus 1,0

41,02

Akilles Teglbjaerg-06

Karlskrona

31/5 2020

Slägga 4,0

34,70

Uno Stål-08-73

Skruv

121/5 2022

Spjut 600

47,97

Erik Smiding-85

Kalmar

21/7 1999

Sexkamp

4432p

Jonas Karlsson-73

Olofström

29-30/8-87

Åttakamp

3088p

Adam Lindbom-99

Varberg

22/9 2013

 

 

 

 

 

P 13

 

 

 

 

60 m

7,90

James Mostert-05

Karlskrona

17/6 2018

80 m

10,01

Patrik Strenius-72

Borås

7/9 1985

200 m

25,74

James Mostert-05

Köpenhamn

18/8 2018

600 m

1.34,76

James Mostert-05

Eslöv

15/9 2018

1500 m

4.54,66

Jonathan Björnberg-89

Göteborg

7/7 2002

60 m hä 76,2

9,40

Uno Stål-08

Löttorp

17/7 2021

4x80 m

 

 

 

 

3x600 m

6.15,84

Adam Lindbom

Karlshamn

20/5 2010

 

 

Andreas Östlund

 

 

 

 

Erik Mattisson

 

 

Höjd

1,72

Håkan Strömberg-74

Karlskrona

5/7 1987

Stav

2,80

Akilles Teglbjaerg-06

Kalmar

7/9 2019

Längd zon

5,92

Niklas Elgström-78

Västerås

10/8 1991

Tresteg zon

12,16

Uno Stål-08

Malmö

18/9 2021

Kula 3,0

12,70

Björn Kellander-89

Norrköping

7/9 2002

Diskus 0,6

40,84

Akilles Teglbjaerg-06

Kalmar

21/9 2019

Slägga 3,0

36.26

Uno Stål-08

Malmö

18/9 2021

Spjut 400

46,18

Emil Stenlund-01

Uddevalla

13/9 2014

Femkamp

5.022p

Uno Stål-08

Ljungby

7/8 2021

 

 

 

 

 

P 12

 

 

 

 

60 m

7.8m

Fredrik Jonasson-72

Olofström

11/6 1984

 

8,11

Jama Muhammed-84

Uddevalla

27/7 1996

80 m

11,03

Jens Eriksson-90

Köpenhamn

    20/8 2016

 

 

 

Karlskrona

 

200 m

28,36

Uno Stål-08

Karlskrona

31/5 2020

600 m

1.45.78

Love Björnson-04

Karlskrona

   3/9 2016

 

 

 

Karlskrona

 

800 m

2.28,94

Pär Johansson-83

Karlskrona

2/7 1995

1500 m

5.18,6

Love Björnson-04

Olofström

28/8 2016

1000 m

3.03,99

Joel Johansson-72

Karlskrona

23/9 1984

60 m H 76,2

9,77

Pontus Dahlman-70

Malmö

11/9 1982

 

 

 

 

 

4x80 m

 

Ny gren 2002

 

 

 

 

 

 

 

5x60 m

41,60

Jesper Norda-72

Olofström

1/6 1984

 

 

Per Bengtsson-72

 

 

 

 

Patrik Strenius-72

 

 

 

 

Fredrik Jonasson-72

 

 

 

 

Joel Johansson-72

 

 

 

 

 

 

 

3x800 m

8.07.06

Jonas Pettersson-81

Karlshamn

1/6 1992

 

 

Peter Bengtsson-80

 

 

 

 

Henrik Fridström-81

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Höjd

1,55

Emil Stenlund-01

Karlshamn

24/8 2013

Stav

2,50

Sebastian Lundh-92

Karlskrona

25/7 2004

Längd zon

5,14

Uno Stål-08

Huddinge

26/9 2020

Tresteg zon

10,93

Uno Stål-08

Mölndal

3/9 2016

Kula 3,0

10.71

Emil Stenlund-01

Karlskrona

2/7 2020

Boll

52,04

Simon Johansson-05

Köpenhamn

20/8 2016

Diskus 0,6

31,16

Emil Stenlund-01

Karlskrona

25/9 2013

Slägga 3,0

 

 

 

 

Spjut 400 

34,87

Samuel Lundh-95

Göteborg

30/6 2007

Trekamp

2440p

Pär Johansson-83

Olofström

22/8 1995

Femkamp

4000p

Uno Stål-08

Eksjö

28/6 2020

 

 

 

 

 

P 11

 

 

 

 

60 m

8,38

Fredrik Jonasson-72

Karlskrona

27/8 1983

600 m

1.46,59

Måns Sandgren-91

Karlskrona

22/9 2002

800 m

2.33,00

Pär Johansson-83

Kalmar

1/10 1994

60 m H 76,2

11,29

Simon Johansson-05

Karlshamn

14/5 2016

60 m H 68,0

Höjd

10,67

1,40

Uno Stål -08

Emil Stenlund-01

Jönköping

Karlskrona

18/9 2019

16/2012

Längd zon

4,95

Uno Stål-08

Helsingborg

6/7 2019

Tresteg zon

10,20

Simon Johansson-05

Karlskrona

3/9 2016

Kula

9,55

Patrik Ottosson-74

Karlskrona

17/8 1985

Spjut

31,57

Simon Johansson-05

Karlskrona

30/7 2016

Boll

52,04

Simon Johansson-05

Köpenhamn

20/8 2016

 

 

 

 

 

Kvinnliga seniorer

 

 

 

100 m

11,82

Caroline Lundahl-91

Västerås

3/8 2008

200 m

24,36

Lena Kullberg-63

Trelleborg

21/7 1979

400 m

55,06

Catharina Johansson-59

Hässleholm

27/8 1978

800 m

2.12.21

Cecilia Askeroth-76

Mönchengladb.

11/7 1992

1500 m

4.36,12

Frida Berglin-05

Mölndal

7/8 2021

3000 m

10.11,64

Carina Andersson-67

Göteborg

27/5 1989

5000 m

19.04,43

Jenny Eigert-85

Alingsås

27/8 2000

10 000 m

39.17,59

Jenny Eigert-85

Karlskrona

20/9 2000

1500 m hi

5.15,57

Frida Berglin-05

Gävle

12/9 2021

100 m H

13,39

Caroline Lundahl-91

Göteborg

   1/9  2012

400 m H

59,04

Anneli Melin-76

Columbus

24/5 1998

4x100 m

47,47

Ulrika Johansson-71

Nyköping

7/6 1986

 

 

Anneli Olsson-65

 

 

 

 

Annica Sjösten-61

 

 

 

 

Lena Kullberg-63

 

 

 

 

 

 

 

4x200 m

1.41,61

Lena Kullberg-63

Karlstad

11/6 1978

 

 

Lisbeth Andersson-59

 

 

 

 

Catharina Johansson-59

 

 

 

 

Annica Sjösten-61

 

 

 

 

 

 

 

1000 m

2.15,5

Annica Sjösten-61

Göteborg

12/6 1977

 

 

Catharina Johansson-59

 

 

 

 

Christina Modigh-60

 

 

 

 

Lisbeth Andersson-59

 

 

 

 

 

 

 

4x400 m 

3.58.87

Annica Sjösten-61

Karlskrona

27/5 1986

 

 

Lena Kullberg-63

 

 

 

 

Anneli Olsson-65

 

 

 

 

Karin Mathisson-69

 

 

 

 

 

 

 

4x800 m

9.46.21

Anna-Karin Mark-72

Olofström

30/5 1989

 

 

Victoria Perpinias-75

 

 

 

 

Gunhild Westling-71

 

 

 

 

Malin Ericsson-72

 

 

 

 

 

 

 

Höjd

1,78

Nadja Casadei-83

Ried, Österrike

30/6 2001

Stav

4,05

Lisa Wälitalo-82

Göteborg

22/8 2009

Längd

6,33

Lena Kullberg-63

Stockholm

1/9 1979

Tresteg

13,01

Anna Andersson-74

Växjö

28/5 1997

Kula

15.02

Malin Strand-71

Helsingborg

11/7 1992

Diskus

47.62

Malin Strand-71

Gävle

4/7 1994

Slägga

45,88

Linda Andreasson-76

Karlskrona

17/6 1997

Spjut(nya)

37,52

Nadja Casadei-83

Grosseto Italien

22/7 2001

Spjut (gamla)

50.96

Christine Pettersson-55

Karlskrona

1/8 1976

Sjukamp

5399p

Nadja Casadei-83

Ried, Österrike

30/6-1/7 -01

 

 

 

 

 

Kvinnliga Juniorer (20 år)

 

 

 

100 m

11,82

Caroline Lundahl-91

Västerås

3/8 2008

200 m

24,36

Lena Kullberg-63

Trelleborg

21/7 1979

400 m

55,06

Catharina Johansson-59

Hässleholm

27/8 1978

800 m

2.12.21

Cecilia Askeroth-76

Mönchengladb.

11/7 1992

1500 m

4.36,12

Frida Berglin-05

Mölndal

7/8 2021

3000 m

10.11,75

Gunhild Westling-71

Gävle

13/8 1989

100 m H

13,48

Elin Westerlund-90

Leiden/NED

2/6 2010

400 m H

60.63

Anneli Melin-76

Madison, USA

11/5 1996

 

 

 

 

 

4x100 m

48,02

Lena Kullberg-63

Karlstad

10/6 1978

 

 

Lisbeth Andersson-59

 

 

 

 

Catharina Johansson-59

 

 

 

 

Annica Sjösten-61

 

 

 

 

 

 

 

4x400 m 

3.59,34

Britt-Louise Olsson-68

Sollentuna

12/6 1988

 

 

Gunhild Westling-71

 

 

 

 

Malin Ericsson-72

 

 

 

 

Anna-Karin Mark-72

 

 

 

 

 

 

 

4x800 m

9.46,21

Anna-Karin Mark-72

Olofström

30/5 1989

 

 

Victoria Perpinias-75

 

 

 

 

Gunhild Westling-71

 

 

 

 

Malin Ericsson-72

 

 

 

 

 

 

 

Höjd

1,78

Nadja Casadei-83

Ried, Österrike

30/6 2001

Stav

3,79

Victoria Bengtsson-90

Helsingborg

10/7 2010

Längd

6,33

Lena Kullberg-63

Stockholm

1/9 1979

Tresteg

12,75

Anna-Karin Mark-72

Umeå

15/8 1992

Kula

14.08

Malin Strand-71

Tranås

25/8 1991

Diskus

42,18

Malin Strand-71

Gävle

1/9 1991

Slägga

41.66

Linda Andreasson-76

Fredrikstad

7/9 1996

Spjut (nya)

37,52

Nadja Casadei-83

Grosseto Italien

22/7 2001

Spjut (gamla)

49.84

Christine Pettersson-55

Oslo

25/6 1975

Sjukamp

5399p

Nadja Casadei-83

Ried, Österrike

30/6-1/7-01

 

 

 

 

 

K 22

 

 

 

 

100 m

11,82

Caroline Lundahl-91

Västerås

3/8 2008

200 m

24,36

Lena Kullberg-63

Trelleborg

21/7 1979

400 m

55,06

Catharina Johansson-59

Hässleholm

27/8 1978

800 m

2.12,21

Cecilia Askeroth-76

Mönchengladb.

11/7 1992

1500 m

4.36,12

Frida Berglin-05

Mölndal

7/8 2021

5000 m

19.04,43

Jenny Eigert-85

Alingsås

27/8 2000

2000 m hi 76,2

 

 

 

 

100 m hä 84,0

13,39

Caroline Lundahl-91

Göteborg

1/9 2012

400 m hä 76,2

59,04

Anneli Melin-76

Colombus Ohio

24/6 1988

4x100 m

 

 

 

 

4x400 m

3.59,34

Britt-Louise Olsson-68

Sollentuna

12/6 1988

 

 

Gunhild Westling-71

 

 

 

 

Malin Ericsson-72

 

 

 

 

Anna-Karin Mark-72

 

 

 

 

 

 

 

3x800 m

6.62,12

Gunhild Westling-71

Malmö

11/6 1989

 

 

Anna-Karin Mark-72

 

 

 

 

Malin Ericsson-72

 

 

 

 

 

 

 

Höjd 

1,78

Nadja Casadei-83

Ried, Österrike

30/6 2001

Stav

3,79

Victoria Bengtsson-90

Växjö

10/7 2010

Längd

6,33

Lena Kullberg-63

Stockholm

1/9 1979

Tresteg

12,75

Anna-Karin Mark-72

Umeå

15/8 1992

Kula 4,0

15,02

Malin Strand-71

Helsingborg

11/7 1992

Diskus 1,0

47,62

Malin Strand-71

Gävle

4/7 1992

Slägga

45,88

Linda Andreasson-76

Karlskrona

17/6 1987

Spjut 600

37,52

Nadja Casadei-83

Grosseto Italien

22/7 2001

Sjukamp

5399p

Nadja Casadei-83

Ried, Österrike

3076-177 01

 

 

 

 

 

F19

 

 

 

 

100 m

11,82

Caroline Lundahl-91

Västerås

3/8 2008

200 m

24,36

Lena Kullberg-63

Trelleborg

21/7 1979

400 m

55,06

Chatarina Johansson-59

Hässleholm

27/8 1978

800 m

2.12,21

Cecilia Askeroth-76

Mönchengladb.

11/7 1992

1500 m

4.36,12

Frida Berglin-05

Mölndal

7/8 2021

3000 m

10.11,75

Gunhild Westling-71

Gävle

13/8 1989

2000 m hi 76,2

7.22,33

Ebba Berglin-01

Göteborg

11/9 2019

100 m hä 84,0

13,86

Elin Westerlund-90

Göteborg

30/8 2009

300 m hä 76,2

41,93

Nadja Casadei-83

Västerås

13/8 2000

4x100 m

48,77

Christina Modig-60

Karlstad

11/6 1978

 

 

Chatarina Johansson-59

 

 

 

 

Lisbeth Andersson-59

 

 

 

 

Annica Sjösten-61

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 1000 m

2.15,5

Christina Modigh-60

Göteborg

12/6 1977

 

 

Lisbeth Andersson-59

 

 

 

 

Annica Sjösten-61

 

 

 

 

Catharina Johansson-59

 

 

 

 

 

 

 

3x800 m

6.52,12

Gunhild Westling-71

Malmö

11/6 1989

 

 

Anna-Karin Mark-72

 

 

 

 

Malin Ericsson-72

 

 

 

 

 

 

 

Höjd

1,78

Nadja Casadei-83

Ried, Österrike

30/6 2001

Stav

3,66

Sara Eriksson-91

Växjö

1/9 2007

Längd

6,33

Lena Kullberg-63

Stockholm

1/9 1979

Tresteg

12,39

Klara Ekelund-99

Göteborg

3/7 2016

Kula 4,0

12,11

Helena Magnusson-65

Växjö

12/5 1983

Diskus 1,0

41,58

Angelica Nilsson-74

Karlskrona

17/5 1993

Slägga 4,0

35,96

Linda Andreasson-76

Lerum

13/8 1995

Spjut 600 

37,52

Nadja Casadei

Grosseto Italien

22/7 2001

Sjukamp

5399p

Nadja Casadei-83

Ried Österrike

30/6-1/7 01

 

 

 

 

 

F18

 

 

 

 

100 m

11,82

Caroline Lundahl-91

Västerås

3/8 2008

200 m

24,36

Lena Kullberg-63

Trelleborg

21/7 1979

400 m

56,82

Catharina Johansson-59

Göteborg

7/8 1977

800 m

2.12,21

Cecilia Askeroth-76

Mönchengladb.

11/7 1992

1500 m

4.36,12

Frida Berglin-05

Mölndal

7/8 2021

3000 m

10.11,75

Gunhild Westling-71

Gävle

13/8 1989

100 m H 84,0

13,97

Pernilla Wigothsson-80

Göteborg

5/7 1998

300 m H

41,93

Nadja Casadei-83

Västerås

13/8 2000

4x100 m

48,69

Christina Modigh-60

Göteborg

11/6 1977

 

 

Catharina Johansson-59

 

 

 

 

Lisbeth Andersson-59

 

 

 

 

Annica Sjösten-61

 

 

 

 

 

 

 

3x800 m

6.52,12

Gunhild Westling-71

Malmö

11/6 1989

 

 

Anna-Karin Mark-72

 

 

 

 

Malin Ericsson-72

 

 

 

 

 

 

 

1000 m

2.15,5

Christina Modigh-60

Göteborg

12/6 1977

 

 

Lisbeth Adersson-59

 

 

 

 

Annica Sjösten-61

 

 

 

 

Catharina Johansson-59

 

 

 

 

 

 

 

Höjd

1,78

Nadja Casadei-83

Tallin

30/6 2001

Stav

3,66

Sara Eriksson-91

Växjö

1/9 2007

Längd

6,33

Lena Kullberg-63

Stockholm

1/9 1979

Tresteg

12,39

Klara Ekelund-99

Göteborg

3/7 2016

Kula 4,0

12.11

Helena Magnusson-65

Växjö

12/5 1983

Diskus

40,56

Angelica Nilsson-74

Halmstad

19/7 1992

Slägga 4,0

33,15

Erica Lindblad-91

Karlskrona

26/7 2007

Spjut

37,52

Nadja Casadei-83

Grosseto Italien

22/7 2001

Spjut (gamla)

42.96

Christine Gustavsson-55

Västerås

18/8 1973

Sjukamp

5399p

Nadja Casadei-83

Ried, Österrike

30/6-1/7-01

 

 

 

 

 

F 17

 

 

 

 

100 m

11,82

Caroline Lundahl-91

Västerås

3/8 2008 

200 m

24,36

Lena Kullberg-63

Trelleborg

21/7 1979

400 m

56,80

Chatarina Johansson-59

Karlskrona

19/8 1976

800 m

2.12,21

Cecilia Askeroth-76

Mönchengladb.

11/7 1992

1500 m

4.36,12

Frida Berglin-05

Mölndal

7/8 2021

3000 m

10.32,95

Ebba Berglin-01

Huddinge

3/8 2018

1500 m hi 76,2

5.15,57

Frida Berglin-05

Gävle

12/9 2021

100 m hä 76,2

13,64

Elin Westerlund-90

Göteborg

1/7 2007

300 m hä 76,2

41,93

Nadja Casadei-83

Västerås

13/8 2000

4x100 m

49,28

Ulrika Johansson-71

Karlskrona

5/9 1987

 

 

Birgitta Svensson-71

 

 

 

 

Anna-Karin Mark-72

 

 

 

 

Ulrika Andersson-71

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 1000m

2.17,8

Christina Modigh-60

Västerås

30/6 1976

 

 

Annica Sjösten-61

 

 

 

 

Lisbeth Andersson-59

 

 

 

 

Catharina Johansson-59

 

 

3x800 m

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Höjd

1,76

Linnea Lindbom-98

Hässleholm

28/7 2013

Stav

3,66

Sara Eriksson-91

Växjö

1/9 2007

Längd

6,33

Lena Kullberg-63

Stockholm

1/9 1979

Tresteg

12.39

Klara Ekelund-99

Göteborg

3/7 2016

Kula 3,0

13.11

Erica Lundbladh-71

Nykjöping

26/8 2007

Diskus 1,0

37,38

Angelica Nilsson-74

Karlshamn

25/6 1991

Slägga 4,0

33,15

Erica Lundbladh-91

Karlskrona

26/7 2007

Slägga 3.0

33,73

Hanna Svensson-99

Nybro

28/5 2016

Spjut 600

36,87

Nadja Casadei-83

Ronneby

22/8 2000

Sjukamp

5092p

Caroline Lundahl-91

Vejle, Danmark

24/6 2007

Anm. Vikten i slägga ändrad 2014.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F 16

 

 

 

 

100 m

11,97

Lena Kullberg-63

Västerås

27/7 1979

200 m

24,36

Lena Kullberg-63

Trelleborg

21/7 1979

400 m

57,55

Anna-Karin Mark-72

Värnamo

13/9 1987

800 m

2.12,21

Cecilia Askeroth-76

Mönchengladb.

11/7 1992

1500 m

4.36,12

Frida Berglin-05

Mölndal

7/8 2021

3000 m

10.58,85

Malin Ericsson-72

Visby

19/6 1988

100 m H 76,2

13,87

Caroline Lundahl-91

Sollentuna

27/5 2007

300 m H

43,27

Anna-Karin Mark-72

Växjö

10/8 1988

1500 m hi 76,2

5.15,57

Frida Berglin-05

Gävle

12/9 2021

4x100 m

49,28

Ulrika Johansson-71

Karlskrona

5/9 1987

 

 

Birgitta Svensson-71

 

 

 

 

Anna-Karin Mark-72

 

 

 

 

Ulrika Andersson-71

 

 

 

 

 

 

 

3x800 m

7.32,3

Jenny Sjöstrand-68

Göteborg

12/6 1982

 

 

Anneli Nilsson-68

 

 

 

 

Britt-Louise Olsson-68

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Höjd

1,76

Linnea Lindbom-98

Hässleholm

28/7 2013

Stav

3,66

Sara Eriksson-91

Växjö

1/9 2007

Längd

6,33

Lena Kullberg-63

Stockholm

1/9 1979

Tresteg

12,07

Caroline Lundahl-91

Lidköping

10/9 2005

Kula 3,0

13,11

Erica Lundbladh-91

Stenungsund

26/8 2007

Diskus 1,0

36.90

Angelica Nilsson-74

Halmstad

22/7 1990

Spjut (nya)600

29,25

Nadja Casadei-83

Lerum

23/5 1999

Spjut (gamla)

36,78

Jane Johansson-73

Karlskrona

2/7 1989

Slägga 3,0

33,70

Hanna Svensson-99

Helsingborg

10/7 2015

Slägga 4,0

33,15

Erica Lundbladh-91

Karlskrona

26/7 2007

Sjukamp

5092p

Caroline Lundahl-91

Vejle Danmark

24/6 2007

Ny släggvikt 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F 15

 

 

 

 

80 m

10,16

Carola Strenius-73

Olofström

8/6 1987

100 m

12,14

Caroline Lundahl-91

Sollentuna

14/7 2006

200 m

25,20

Carola Strenius-73

Stockholm

16/9 1988

300 m

42,70

Lilly Loggner-07

Köpenhamn

21/5 2022

800 m

2.17,39

Malin Ericsson-72

Huddinge

14/8 1987

2000 m

6.52,16

Hilda Lindell-04

Eslöv

16/9 2018

1500 m hi 76,2

5.18,57

Alma Svennerud-04

Eslöv

15/9 2018

80 m hä 76,2

11,48

Caroline Lundahl-91

Göteborg

9/7 2006

300 m hä 76,2

43,63

Anna-Karin Mark-72

Huddinge

16/8 1987

4x80 m

40,01

Izabella Olofsson-05

Stockholm

25/5 2019

 

 

Hilda Lindell-04

 

 

 

 

Elli Johansson-04

 

 

 

 

Lovis Mathisson-04

 

 

 

 

 

 

 

4x100 m

50,16

Patricia Strenius-89

Stockholm

13/6 2004

 

 

Gabriela Casadei-89

 

 

 

 

Lina Andersson-89

 

 

 

 

Hanna Hellman-90

 

 

 

 

 

 

 

3x800 m

7.32,3

Jenny Sjöstrand-68

Göteborg

12/6 1982

 

 

Anneli Nilsson-68

 

 

 

 

Britt-Louise Olsson-68

 

 

 

 

 

 

 

Höjd 

1,76

Linnea Lindbom-98

Hässleholm

28/7 2013

Stav

3,53

Sara Eriksson-91

Nyköping

6/8 2006

Längd

5,83

Caroline Lundahl-91

Göteborg

7/7 2006

Tresteg

12,07

Caroline Lundahl-91

Lidköping

10/9 2005

Kula 3,0

12,71

Erica Lundbladh-91

Nyköping

5/8 2006

Diskus 0,75

29,59

Hilda Lindell-04

Olofström

3/6 2018

Diskus 0,6

35,08

Erica Lundbladh-91

Karlskrona

26/6 2006

Slägga 3,0

34,97

Erica Lundbladh-91

Nyköping

4/8 2006

Spjut 500 

34,58

Emma Svensson-03

Linköping

2/9 2018

Sjukamp

4.993

Nadja Casadei-83

Huddinge

5-6/9-1998

Sexkamp

3644p

Caroline Lundahl-91

Karlskrona

13-14/9 2005

 

 

 

 

 

F 14

 

 

 

 

80 m

10.16

Carola Strenius-73

Olofström

8/6 1987

100 m

12,41

Caroline Lundahl-91

Växjö

28/5 2005

200 m

25,63

Carola Strenius-73

Karlskrona

27/6 1987

300 m

41,72

Emmy Smedberg-00

Huddinge

21/9 2014

800 m

2.20,0

Sara Richardson-71

Kalmar

5/10 1985

 

2.20.11

Anna-Karin Mark-72

Linköping

28/6 1986

2000 m

6.52,16

Hilda Lindell-04

Eslöv

16/9 2018

1500 m hi 76,2

5.18,57

Alma Svennerud-04

Eslöv

15/9 2018

80 m H 76,2

11,66

Caroline Lundahl-91

Lidköping

10/9 2005

300 m hä 76,2

46,38

Caroline Lundahl-91

Karlskrona

11/9 2005

4x80 m

40,62

Anna Bragwad-78

Malmö

19/9 1992

 

 

Anna Johansson-78

 

 

 

 

Martina Johansson-78

 

 

 

 

Sanna Fagerlund-79

 

 

 

 

 

 

 

4x100 m

51,57

Julia Olander-99

Karlskrona

7/9 2013

 

 

Klara Ekelund-99

 

 

 

 

Lisa Strandberg-99

 

 

 

 

Emmy Smedberg-00

 

 

 

 

 

 

 

4x200 m

1.51,71

Hilma Hofström-00

Karlshamn

24/8 2013

 

 

Sara Grahn-00

 

 

 

 

Klara Ekelund-99

 

 

 

 

Julia Olander-99

 

 

 

 

 

 

 

3x800 m

7.32,3

Jenny Sjöstrand-68

Göteborg

12/1982

 

 

Anneli Nilsson-68

 

 

 

 

Britt-Louise Olsson-68

 

 

 

 

 

 

 

Höjd

1,75

Linnea Lindbom-98

Göteborg

8/7 2012

Stav

3,11

Izabella Olofsson-05

Hässleholm

27/7 2019

Längd

5,51

Gabriela Casadei-89

Göteborg

5/7 2003

Längd zon

5,53

Carina Månsson-66

Helsingborg

12/7 1980

Tresteg

12,07

Caroline Lundahl

Lidköping        

    10/9 2005

Tresteg zon

10,78

Anneli Melin-76

Göteborg

8/9 1990

Kula 3,0

11,35

Ulla-Lena Mattsson-59

Karlskrona

12/6 1973

Diskus 0,75

29,59

Hilda Lindell-04

Olofström

3/6 2018

Diskus 0,6

29,12

Terecia Andersson-76

Karlskrona

31/6 1990

Slägga 3,0

30,04

Kristina Alm-75

Karlskrona

8/10 1989

Spjut 500

33,46

Emma Svensson-03

Helsingborg

8/7 2017

Spjut 400

33,48

Camilla Schön-70

Karlskrona

31/5 1984

 

 

 

 

 

Sexkamp

3644p

Caroline Lundahl-91

Karlskrona

13-14/9 2005

F 13

 

 

 

 

80 m

10,27

Carola Strenius-73

Värnamo

13/9 1986

200 m

26,35

Carola Strenius-73

 

1986

600 m

1.43,86

Frida Berglin-05

Göteborg

29/6 2018

1500 m

5.02,30

Frida Berglin-05

Göteborg

30/6 2018

60 m hä 76,2

9,40

Emmy Smedberg-00

Uddevalla

15/9 2014

200 m hä 76,2

28,60

Elli Johansson-04

Uddevalla

10/9 2017

 

 

 

 

 

4x80 m

42,55

Ulrika Johansson-71

Malmö

9/6  1984

 

 

Ulrika Andersson-71

 

 

 

 

Sara Richardson-71

 

 

 

 

Anna-Karin Mark-72

 

 

 

 

 

 

 

3x600 m

6.07,53

Caroline Eriksson-93

Olofström

27/8 2003

 

 

Sara Eriksson-91

 

 

 

 

Fideli Österström-92

 

 

 

 

 

 

 

Höjd

1,65

Linnea Lindbom-98 

Karlshamn

9/8 2011

Höjd

1,65

Linnea Lindbom-98 

Karlshamn

9/8 2011

Stav

2,85

Sara Eriksson-91

Karlskrona

24/7 2004

Längd zon

5,34

Carina Månsson-66

Karlskrona

4/8 1979

 

5,34

Carola Strenius-73

Värnamo

14/9 1986

Tresteg zon

10,88

Caroline Lundahl-91

Karlskrona

25/7 2004

Kula 2,0

12,05

Lina Mickelat-98

Falköping

3/9 2011

Diskus 0,6

28,99

Marit Jonsson-72

Borås

7/9 1985

Slägga 2,0

25,66

Alma Folbert-03

Karlskrona

1/10 2016

Spjut 400

31,54

Kristina Johansson-63

Karlskrona

15/8 1976

Femkamp

4572 p

Caroline Lundahl-91

Karlskrona

7/9 2004

 

 

 

 

 

F 12

 

 

 

 

60 m

8,39

Sanna Fagerlund-79

Helsingborg

13/7 1991

80 m

11,24

Sandra Lundquist-91

Göteborg

5/7 2003

200 m

28,56

Linnea Lindbom-98

Göteborg

4/7 2010

600 m

1.50,28

Alma Svennerud-04

Helsingborg

10/7 2016

 800 m

2.26,63

Sara Richardson-71

Linköping

11/9 1983

1500 m

5.34,05

Sara Eriksson-91

Karlskrona

20/8 2003

60 m H 76,2

10.23

Pernilla Wigothsson-80

Karlskrona

27/6 1992

 

 

 

 

 

5x60 m

41,29

Anette Svensson-72

Jönköpimg

12/6 1983

 

 

Ulrika Andersson-71

 

 

 

 

Sara Richardson-71

 

 

 

 

Ulrika Johansson-71

 

 

 

 

Anna-Karin Mark-72

 

 

 

 

 

 

 

4x80 m

 

Ny gren 2002

 

 

 

 

 

 

 

3x600 m

6.07,53

Caroline Eriksson-93

Olofström

27/8 2003

 

 

Sara Eriksson-91

 

 

 

 

Fideli Österström-92

 

 

 

 

 

 

 

3x800 m

8.09,98

Sara Richardson-71

Jönköping

12/6 1983

 

 

Anna-Karin Mark-72

 

 

 

 

Birgitta Svensson-71

 

 

 

 

 

 

 

Höjd

1,52

Anna-Karin Mark-72

Karlskrona

1/7 1984

Stav

2,21

Caroline Eriksson-93

Karlskrona

6/8 2005

Längd zon

4,91

Anna-Karin Mark-72

Karlskrona

23/9 1984

Tresteg zon

9,94

Linnea Lindbom-98

Karlskrona

   13/6 2009

 

 

 

Karlskrona

 

Kula 2,0

11.41

Marit Jonsson-72

Karlskrona

23/9 1984

Diskus 0,6

29,25

Emelie Fasth-97

Högby

12/7 2009

Slägga 2,0

 

 

 

 

Spjut 400 

26,56

Emma Svensson-03

Karlshamn

29/8 2015 

Boll

36,49

Lina Mickelat-98

Lerum

9/8 2009

Trekamp

2260p

Pernilla Wigothsson-80

Olofström

22/6 1992

Femkamp

3674p

Hanna Johansson-01

Varberg

21/9 2013

 

 

 

 

 

F 11

 

 

 

 

60 m

8,55

Anna-Karin Mark-72

Olofström

5/6 1983

600 m

1.52,31

Frida Berglin-05

Högby

17/7 2016

800 m

2.42,32

Gabriela Casadei-89

Stendal, Ty

3/6 2000

60 m H

10,50

Hanna Hellman-90

Olofström

15/9 2001

Höjd

1,45

Jessica Benninge-73

Karlskrona

1/7 1984

 

1,45

Linnea Lindbom-98

Olofström

7/ 2009

Längd

4,74

Anna-Karin Mark-72

Karlskrona

24/51983

Tresteg

9,94

Linnea Lindbom-98

Karlskrona

13/6 2009

Kula 2,0

9,30

Kristina Alm-75

Karlskrona

11/10 1986

Spjut

24,28

Linnea Mickelat-98

Kalmar

26/9 2009

Boll 150 gr

36,49

Linnea Mickelat-98

Lerum

9/8 2009

 
Samarbetspartners