SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.

Klubbrekord utomhus
Klubbrekord  – uppdaterade 15/7 2024  
* vid namnet betyder ej svensk medborgare
 
Manliga seniorer      
100 m 10,21 Patrik Strenius-72 Madrid 1/6 1996
200 m 20,61 Thorsten Johansson-50 Dresden 20/5 1976
400 m 46,46 Marko Granat-66 Borås 22/8 1990
800 m 1.47,2 Anders Gärderud-46 Rom 11/9 1968
1000 m 2.24,4 Nils-Erik Emilsson-50 Karlskrona 30/6 1970
1500 m 3.38,7 Anders Gärderud-46 Göteborg 26/8 1968
2000 m 5.11,97 Patric Nilsson-64 Karlskrona 27/7 1987
3000 m  7.49,63 Patric Nilsson-64 Stockholm 3/7 1989
5000 m  13.50,97 Patric Nilsson-64 Duisburg 30/8 1989
10000 m 30.21.69 Patric Nilsson-64 Karlskrona 7/10 1989
Maraton 2.10,36 Kjell-Erik Ståhl-46 Helsingfors 14/8 1983
         
110 m H 13,77 Joakim Blaschke-77 Karlskrona 28/7 2006
400 m H 49,03 Thomas Nyberg-62 Rom 31/8 1987
3000 m Hi 8.31.57 Patric Nilsson-64 Stockholm 20/8 1989
2000 m Hi 5.33,77 Patric Nilsson-64 Växjö 19/8 1987
4x100 m 40,13 Patrik Strenius-72 Karlshamn 31/5 1995
    Fredrik Elofsson-73    
    Johan Melin-68    
    Tobias Karlsson-74    
4x200 m 1.26.5 Karl-Gustav Nilsson-46 Karlskrona 10/8 1969
    Ulf Rönner-46    
    Leif Petraeus-46    
    Tore Nilssson-46    
10x100 m 1.46.5 Åke Mattisson-38 Karlskrona 10/8 1969
    Conny Fant    
    Ingvar Svensson-50    
    Conny Håkansson-49    
    Ingemar Widerberg    
    Ole Andersson    
    Karl-Gustav Nilsson-46    
    Tore Nilsson-46    
    Leif Petraeus-46    
    Ulf Rönner-46    
         
4x400 m 3.10.26 Marko Granat-66 Malmö 11/6 1989
    Peter Eriksson-64    
    Thomas Nyberg-62    
    Peter Johansson-64    
         
4x800 m 7.28.8 Leif Egefur-49 Västerås 6/7 1974
    Magnus Carlsson-47    
    Gert Möller-52    
    Christer Larsson-54    
         
4x1500 m 15.37.6 Sven-Olof Ottosson-42 Göteborg 12/9 1965
    Björn Nyhlen-40    
    Ulf Högberg-46    
    Kurt Olausson-46    
         
Höjd 2.19 Magnus Svensson-63 Örebro 23/7 1983
Stav 5,87 Igor Potapovich-67 * Malmö 20/8 1997
  5,85 Patrik Kristiansson-77 Helsingfors 23/8 2002
Längd 7,21 Henrik Dagård-69 Skruv 21/5 2000
Tresteg 15.47 Per-Ove Smiding-50 Nice 5/8 1973
Kula 20.02 Hans Höglund-52 Göteborg 22/5 1977
Diskus 63.60 Richard Bruch-46 Karlstad 8/5 1977
Slägga 70,18 Juha Packalén-59 Västerås 20/7 1990
Spjut 85,75 Magnus Arvidsson-83 Osaka, Japan 5/5 2007
Femkamp 4.007p Kenneth Riggberger-47 Karlskrona 7/6 1975
Tiokamp 8.178 Henrik Dagård-69 Sydney 27-28/9 2000
         
Anm: Nya redskapsregler i spjut införda 1986.     
         
         
Juniorer M 22 (22 år)      
100 m 10,39 Christer Garpenborg-52 Rom 3/9 1974
  10,39 Fredrik Elofsson-73 Nairobi 27/5 1995
200m 20,87 Tobias Karlsson-74 Jönköping 21/6 1995
400 m 47,09 Peter Johansson-64 Stockholm 1/7 1986
800 m 1.47,2 Anders Gärderud-46 Rom 11/9 1968
1500 m 3.38,7 Anders Gärderud-46 Göteborg 26/8 1968
5 000 m 13.53,7 Anders Gärderud-46 Uddevalla 28/6 1968
10.000 m 31.08,6 Lennart Lundahl-56 Karlskrona 17/9 1975
2000 m hi 5.40,06 Joel Johansson-72 Karlskrona 6/8 1993
110 m häck 14,21 Oscar Hjerm-97 Gävle 11/8 2018
400 m häck 50,34 Thomas Nyberg-62 Helsingfors 29/8 1982
4x100 m 41,31 Michael Silander-69 Sollentuna 11/6 1988
    Johan Melin-68    
    Alexander Vujovic-67    
    Martin Körling-68    
4x400 m 3.15,62 Magnus Sjövik-62 Huddinge 9/6 1984
    Peter Ståhl-63    
    Peter Johansson-64    
    Thomas Nyberg-62    
3x800 m 5:47,70 Simon Rosenquist-03 Uppsala 26/5 2024
    Max Petersson-08    
    Noah Johansson-02    
Höjd  2,19 Magnus Svensson-63 Örebro 23/7 1983
Stav 5,30 Miro Zalar-57 Uddevalla 25/6 1979
Längd 7,18 Pontus Dahlman-70 Malmö 9/7 1992
Tresteg 14,93 Tommy Karlsson-47 Sollentuna 17/8 1969
Kula  17,93 Anders Skärvstrand-60 Västerås 8/9 1979
Diskus 57,94 Lennart Andersson-53 Stockholm 1/7 1975
Slägga 58,70 Anders Mikkola-56 Lübeck 16/5 1976
Spjut 77,83 Magnus Arvidsson-83 Hilversum/NED 4/9 2005
Tiokamp 6.956p Lars Fagerlund-55 Karlskrona 14-15/9 1974
         
Juniorer M 20 (20 år)      
         
100 m 10.4m Ingemar Skärvstrand-57 Karlskrona 9/7 1976
  10,66 Fredrik Elofsson-73 Skien 21/8 1993
200 m 21.26 Fredrik Elofsson-73 Skien 22/8 1993
400 m 47.71 Lars Stubbendorff-51 Sollentuna 25/7 1971
800 m 1.49.3 Nils-Erik Emilsson-50 Warszava 20/6 1970
1000 m 2.24.4 Nils-Erik Emilsson-50 Karlskrona 30/6 1979
1500 m 3.44.52 Joel Johansson-72 Borås 4/6 1992
3000 m  8.07,31 Joel Johansson-72 Oslo 9/6 1992
5000 m  14.31.3 Patric Nilsson-64 Frederiksberg 6/8 1983
10000 m 31.08,6 Lennart Lundahl-56 Karlskrona 17/9 1975
Maraton 2.40.12 Lennart Lundahl-56 Enhörna 1975
         
4x100 m 41.67 Martin Körling-68 Linköping 14/6 1987
    Alexander Vujovic-67    
    Johan Melin-68    
    Jörgen Gustavsson-67    
         
         
1000 m 1.56,7 Thorsten Johansson-50 Växjö 31/8 1970
    Rolf Trulsson-50    
    Nils-Erik Emilsson-50    
    Kent Öhman    
         
4x400 m 3.21,4 Lars Fagerlund-55 Göteborg 6/6 1971
    Kjell Andersson    
    Lars Stubbendorff-51    
    Christer Garpenborg-52    
         
110 m H 14,79 Thomas Lorentzon-78 Karlskrona 27/6 1998
400 m H 50,34 Thomas Nyberg-62 Helsingfors 29/8 1982
2000 m Hi 5.43,48 Joel Johansson-72 Mora 7/8 1992
3000 m Hi 9.04,41 Joel Johansson-72 Umeå 15/8 1992
         
Höjd 2.19 Magnus Svensson-63 Örebro 23/7 1983
Stav 5.05 Miro Zalar-57 Skellefteå 20/8 1977
Längd 7.13 Aron Hultin-53 Växjö 17/8 1973
Tresteg 15.01 Lars Johansson-66 Göteborg 8/6 1986
Kula 17,93 Anders Skärvstrand-60 Västerås 8/9 1979
Diskus 53,16 Ronny Kvist-64 Malmö 14/10 1984
Slägga 58.70 Anders Mikkola-56 Lübeck 16/5 1976
Spjut 71.70 Douglas Carlsson-67 Sollentuna 15/8 1987
Femkamp 3.487p Ingemar Skärvstrand-57 Göteborg 13/7 1974
Tiokamp 6.956p Lars Fagerlund-55 Karlskrona 14-15/9 1974
P 19        
100 m 10,81 Alexander Vujovic-67 Stockholm 31/8 1985
  10,81 Anders Myhrén-67 Västerås 16/8 1985
200 m 21,45 Ingemar Skärvstrand-57 Helsingborg 6/8 1976
400 m 48,02 Peter Johansson-64 Malmö 18/9 1982
800 m 1.49,7 Nils-Erik Emilsson-50 Växjö 5/8 1969
1500 m 3.48,1 Ulf Högberg-46 Nyköping 18/7 1965
5000 m 14.31,3 Patric Nilsson-64 Frederiksberg 6/8 1983
2000 m hi 91,4 5.42,15 Andreas Ahl- 68 Sollentuna 14/8 1987
3000 m hi 9.12,05 Joel Johansson-92 Borås 28/7 1989
110 m hä100,0 14,48 Kenn Gustafsson-76 Halmstad 17 771 994
300 m hä 91,4 38,06 Pontus Dahlman-70 Stockholm 19/9 1987
  38,06 Kenn Gustafsson-76 Luleå 15/8 1994
400 m hä 91,4 51,38 Thomas Nyberg-62 Stockholm 30/8 1991
4x100 m 42,03 Martin Körling-68 Stockholm 21/9 1985
    Peter Hjortsberg-67    
    Lars Forssell-67    
    Alexander Vujovic-67    
4x400 m 3.27,88 Krister Svensson-69 Nyköping 7/6 1986
    Jonas Åshage-68    
    Pontus Dahlman-70    
    Fredrik Mark-69    
3x800 m 6.12,53 Noah Johansson, Huddinge 1/8 2021
Jona Lindman,
Simon Rosenquist
Höjd 2,13 Magnus Svensson-63 Norrköping 13/9 1981
Stav 4,95 Arvid Lindahl-92 Hässleholm 31/7 2011
Längd 7,07 Hannes Palm-87 Göteborg 8/7 2006
Tresteg 14,98 Tommy Karlsson-47 Karlshamn 5/9 1966
Kula 6,0 13,23 Akilles Teglbjaerg-06 Skruv 18/5 2024
Kula 6,25 17,88 Anders Skärvstrand-60 Otaniemi Fi 13/8 1978
Diskus 1,75 49,16 Tomas Lindahl-58 Varberg 31/7 1977
Slägga 6,0        
Slägga 6,25 39,92 Michael Welin-67 Karlskrona 5/10 1985
Spjut 800 70,54 Douglas Carlsson-67 Karlskrona 4/10 1986
Tiokamp 6956p Lars Fagerlund-55 Karlskrona 15/9 1974
         
P 18        
100 m 10.5m Ingemar Skärvstrand-57 Karlskrona 1975
  10,81 Alexander Vujovic-67 Stockholm 31/8 1985
  10,81 Anders Myhrén-67 Västerås 16/8 1985
200 m 21.8m Ingemar Skärvstrand-57 Sollentuna 20/7 1975
  22.02 Alexander Vujovic-67 Eskilstuna 27/7 1985
  22,02 Patrik Strenius Oloofström 4/7 1989
400 m 48,02 Peter Johansson-64 Malmö 18/9 1982
800 m 1.52.4 Nils-Erik Emilsson-50 Sollentuna 30/7 1968
1500 m 3.51.1 Kurt Olausson-46 Västerås 3/9 1964
3000 m  8.30.39 Patric Nilsson-64 Otaniemi 28/8 1982
5000 m  14.44,75 Patric Nilsson-64 Sollentuna 22/8 1982
4x100 m 42,03 Martin Körling-68 Stockholm 21/9 1985
    Peter Hjortsberg-67    
    Lars Forssell-67    
    Alexander Vujovic-67    
4x400 m 3.27,88 Krister Svensson-69 Nyköping 7/6 1986
    Jonas Åshage-68    
    Pontus Dahlman-70    
    Fredrik Mark-69    
110 m H 100,0 14.48 Kenn Gustafsson-76 Halmstad 17/7 1994
300 m H 91,4 38,06 Pontus Dahlman-70 Stockholm 19/9 1987
  38,06 Kenn Gustafsson-76 Luleå 5/8 1994
2000 m Hi91,4 5.51,15 Joel Johansson-72 Örebro 24/8 1990
Höjd 2.13 Magnus Svensson-63 Norrköping 13/9 1981
Stav 4,62 Arvid Lindahl-92 Karlstad 14/8 2010
Längd 7,04 Hannes Palm-87 Göteborg 2/7 2005
Tresteg 14,78 Tommy Karlsson-47 Pescara 10/10 1965
Kula 6,0 13,23 Akilles Teglbjaerg-06 Skruv 18/5 2024
Kula 6,25 17,88 Anders Skärvstrand-60 Otaniemi 13/8 1978
Diskus 1,75 52,56 Thomas Lindahl-58 Espo Fi 5/9 1976
Slägga 6,0        
Slägga 6,25 39.92 Michael Welin-67 Karlskrona 5/10 1985
Spjut 800 63,84 Magnus Arvidsson-83 Stockholm 16/9 2001
Tiokamp 6315p Jonas Åshage-68 Uppsala 24-25/7 -86
         
P 17        
100 m 10,90 Patrik Strenius-72 Gävle 11/8 1989
200 m 22,02 Patrik Strenius-72 Olofström 4/7 1989
400m 49,41 Patrik Strenius-72 Stockholm 17/9 1988
800 m 1.54,36 Patrik Truedsson-66 Hässleholm 6/8 1983
1500 m 3.54,18 Joel Johansson-72 Karlskrona 24/7 1989
3000 m 8.50,57 Patric Nilsson-64 Karlskrona 14/7 1980
2000 m hi91,4 5.51,23 Joel Johansson-72 Stockholm 19/8 1989
110 m hä 91,4 14,23 Akilles Tegkbjaerg-06 Stockholm 2/9/ 2023
300 m hä 84,0 40,41 Oliver Mostert-06 Karlskrona 27/52023
4x100 m 44,39 Oliver Mostert-06 Karlskrona 27/5 2023
    Elvin Gustafsson-08    
    Ture Lindell-06    
    Akilles Teglbjaerg-06    
4x80 m 35,97 Oliver Mostert-06 Huddinge 31/7 2021
    Bence Skärlund-06    
    Ture Lindell-06    
    Akilles Tegkbjaerg-06    
Stafett 1000 m 2.03,81 Nemo Nerg-07 Södertälje 10/9 2023
    Oliver Mostert-06    
    Ture Lindell-06    
    Akilles Teglbjaerg-06    
3x800 m 6.23,47 Henrik Svensson-74 Gävle 10/6 1990
    Toni Rovina-75    
    Michael Held-74    
Höjd 206 Magnus Svensson-63 Karlskrona 3/9 1980
Stav 460 Lars Johansson-73 Växjö 9/8 1990
Längd 696 Lars Fagerlund-55 Uppsala 23/9 1972
Tresteg 14,60 Tommy Karlsson-47 Karlshamn 19/7 1964
Kula 5,0 13,97 Akilles Teglbjaerg-06 Borås 10/6 2023
Diskus 1,50 49,40 Tomas Lindahl-58 Lyckeby 10/8 1974
Slägga 5,0   Ny vikt 2002    
Spjut 700  62,78 Erik Smiding-85 Huddinge     3/8 2002
Tiokamp 6.821 Akilles Teglbjaerg-06 Västerås 23-24/7 2022
Tiokamp int. 7.351 Akilles Teglbjaerg-06 Borås 10-11/6 2023
         
P 16        
100 m 11.00 Patrik Strenius-72 Malmö 19/8 1988
200 m 22.39 Adam Lindbom-99 Helsingborg 11/7 2015
400 m 49,41 Patrik Strenius-72 Stockholm 27/8 1988
800 m 1.58.41 Patrik Truedsson-66 Sollentuna 22/8 1982
1500 m 4.00,73 Joel Johansson-72 Oskarshamn 20/7 1988
3000 m  8.50.57 Patric Nilsson-64 Karlskrona 14/7 1980
5000 m 15.07,6m Patric Nilsson Karlskrona 17/6 1980
4x100 m 44,39 Joakim Blaschke-77 Västerås 4/9 1993
    Roger Johannesson-77    
    Niclas Ottosson-77    
    Mattias Ranne-77    
         
3x800 m 6.23.47 Henrik Svensson-74 Gävle 10/6 1990
    Toni Rovina-75    
    Michael Held-74    
         
110 m H 91,4 14.31 Pontus Dahlman-70 Karlskrona 18/6 1986
300 m H 76,2 37.83 Pontus Dahlman-70 Stockholm 20/9 1986
1500 m Hi 4.26,50 Joel Johansson-72 Malmö 20/8 1988
2000 m Hi 6.05,02 Joel Johansson-72 Helsingborg 8/7 1988
         
Höjd 2.00 Magnus Svensson-63 Lissabon 2/6 1979
Stav 4.42 Lars Johansson-73 Karlskrona 13/9 1989
Längd 6.57 Mattias Ranne-77 Västerås 18/9 1993
Tresteg 14.01 Walter Levy-77 Norrköping 8/8 1993
         
Kula 5,5 16.10 Anders Skärvstrand-60 Karlskrona 1/5 1976
Diskus 1,5 49,40 Thomas Lindahl-58 Lyckeby 10/8 1974
Slägga 5,5 38.68 Anders Östling-71 Karlskrona 5/9 1987
Spjut 700 56,38 Olof Hansson-86 Hässleholm 28/7 2002
Spjut 600 62,18 Kent Johansson-55 Nässjö 2/8 1970
Niokamp 6445p Jonas Karlsson-73 Karlskrona 26-27/7-89
Tiokamp 6.821 p Akilles Teglbjaerg-06 Västerås 23-24/7 2022
Tioakmp int. 5.940 p Akilles Tegkbjaerg-06 Ljungby 21-22/4´5 2022
         
P 15        
80 m 9,43 Adam Lindbom-99 Söderhamn 8/8 2014
100 m 11,29 Martin Körling-68 Stockholm 18/9 1983
200 m 23,22 Patrik Strenius-72  Huddinge 15/8 1987
300 m 35,87 Adam Lindbom-99 Söderhamn 10/8 2014
800 m 1.59,81 Max Petersson-08 Täby 19/8 2023
         
1000 m 2.43,12 Joel Johansson-72 Karlskrona 27/6 1987
1500 m 4.18,93 Joel Johansson-72 Helsingborg 1/7 1987
2000 m 6.25,22 Max Petersson-08 Eslöv 17/9 2022
3000 m 9.06.64 Joel Johansson-73 Karlskrona 27/7 1987
1500 mhi 76,2 4.30,69 (hö.hi) Joel Johansson-72 Huddinge 16/8 1987
         
80 m häck            10,79 Akilles Teglbjaerg-06 Linköping 20/8 2021
100 m hä 84,0 13,79 Patrik Nilsson-91 Stockholm 15/9 2006
300 m hä76,2 39,93 Pontus Dahlman-70 Stockholm 7/9 1985 
4x100 m 49,40 Roger Johannesson-77 Olofström 23/5 1991
    Niklas Elgström-78    
    Walter Levy-77    
    Anders Johansson-77    
         
    Oliver Mostert-06,    
4x80 m 35,97 Bence Skärlund-06, Huddinge 31/7 2021
    Ture Lindell-06    
    Akilles Teglbjaerg-06    
3x800 m 6.42,24 Bence Skärlund-06 Huddinge 1/8 2021
    Ture Lindell-06    
    Akiles Teglbjaerg-06    
Höjd  1,89 Magnus Svensson-63 Hässleholm 30/7 1978
Stav 4,13 Johan Jonsson-81 Uddevalla 28/7 1986
Längd 6,46 Patrik Strenius-72 Karlskrona 5/9 1987
Tresteg 12,95 Uno Ståpl-08 Göteborg 1/7 2023
Kula 4,0 14,50 Kent Johansson-55 Karlskrona 20/9 1969
Diskus 1,0 54,79 Akilles Teglbjaerg-06 Löttorp 17/7 2021
Slägga 4,0 40,09 Uno Stål-08 Eslöv 17/9 2022
Spjut 600 62,18 Kent Johansson-55 Nässjö 2/8 1970
Åttakamp 4719p Akilles Teglbjaerg-06 Ljungby 8/8 2021
         
P 14        
80 m 9.49 Martin Körling-68 Karlstad 12/9 1982
300 m 38,79 Akilles Teglbjaerg-06 Karlskrona 15/8 2020
100 m 11,67 Martin Körling-68 Karlskrona 23/8 1982
800 m 2.05,81 Jama Mohammed-83* Norrköping 6/9 1997
  2.10,0 Niklas Elgström-78 Karlskrona 19/8 1992
1000 m 2.44.13 Patrik Truedsson-66 Karlstad 13/9 1980
3000 m 9.24,9m Joel Johansson-72 Karlskrona 25/8 1986
1500 m 4.54,66 Jonathan Björnberg Göteborg 7/7 2002
2000 m 6.25,22 Max Petersson-08 Eslöv 17/9 2022
1500 m hinder 5.02,50 Max Petersson-08 Eslöv 18/9 2022
80 m Hä 11.24 Akilles Teglbjaerg-06 Karlskrona 5/9 2020
4x80 m 38.77 Roger Johannesson-77 Lund 15/9 1991
    Niklas Elgström-78    
    Walter Levy-77    
    Anders Johansson-77    
4x100 m 49,4 Roger Johannesson-77 Olofström 23/5 1991
    Niklas Elgström-78    
    Walter Levy-77    
    Anders Johansson-77    
         
3x800 m 7.01.62 Marcus Holmgren-74 Stenungssund 11/6 1988
    Anders Johansson-74    
    Henrik Svensson-74    
         
3x1000 m 9.01.24 Jonas Andersson-70 Malmö 9/6 1984
    Patrik Kvist-70    
    Pontus Dahlman-70    
         
Höjd 1,78 Niklas Elgström-78 Karlskrona 27/6 1992
Stav 3,78 Anders Johansson-74 Karlskrona 11/9 1988
Längd 5,97 Uno Stål-08 Göteborg 17/6 2022
Längd zon 6,05 Patrik Strenius-72 Hässleholm 26/7 1986
Tresteg 12,31 Uno Stål-08 Eslöv 17/9 2022
Tresteg zon 12,49 Sigge Strandberg-09 Trollhättan 16/9 2023
         
Kula 4,0 14.50 Kent Johansson-55 Karlskrona 20/9 1969
Diskus 1,0 41,02 Akilles Teglbjaerg-06 Karlskrona 31/5 2020
Slägga 4,0 40,09 Uno Stål-08- Eslöv 17/9 2022
Spjut 600 47,97 Erik Smiding-85 Kalmar 21/7 1999
Sexkamp 4432p Jonas Karlsson-73 Olofström 29-30/8-87
Åttakamp 3088p Adam Lindbom-99 Varberg 22/9 2013
         
P 13        
60 m 7,90 James Mostert-05 Karlskrona 17/6 2018
80 m 10,01 Patrik Strenius-72 Borås 7/9 1985
200 m 25,74 James Mostert-05 Köpenhamn 18/8 2018

600 m

800 m

1.34,76

2.20,90

James Mostert-05

Oscar Hallengren-11

Eslöv

Karlskrona

15/9 2018

23/6 2024

1500 m 4.54,66 Jonathan Björnberg-89 Göteborg 7/7 2002
60 m hä 76,2 9,40 Uno Stål-08 Löttorp 17/7 2021
4x80 m        
3x600 m 6.15,84 Adam Lindbom Karlshamn 20/5 2010
    Andreas Östlund    
    Erik Mattisson    
Höjd 1,72 Håkan Strömberg-74 Karlskrona 5/7 1987
Stav 2,80 Akilles Teglbjaerg-06 Kalmar 7/9 2019
Längd zon 5,92 Niklas Elgström-78 Västerås 10/8 1991
Tresteg zon 12,16 Uno Stål-08 Malmö 18/9 2021
Kula 3,0 12,70 Björn Kellander-89 Norrköping 7/9 2002
Diskus 0,6 40,84 Akilles Teglbjaerg-06 Kalmar 21/9 2019
Slägga 3,0 36.26 Uno Stål-08 Malmö 18/9 2021
Spjut 400 46,18 Emil Stenlund-01 Uddevalla 13/9 2014
Femkamp 5.022p Uno Stål-08 Ljungby 7/8 2021
         
P 12        
60 m 7.8m Fredrik Jonasson-72 Olofström 11/6 1984
  8,11 Jama Muhammed-84 Uddevalla 27/7 1996
80 m 11,03 Jens Eriksson-90 Köpenhamn  20/8 2016
200 m 26,66 Nils Aspington-12 Karlskrona 16/6 2024
600 m 1:41,63 August Lindbergh-12 Kalmar 2/6 2024
800 m 2.28,94 Pär Johansson-83 Karlskrona 2/7 1995
1500 m 5:06,48 August Lindbergh-12 Habo 8/6 2024
1000 m 3.03,99 Joel Johansson-72 Karlskrona 23/9 1984
60 m H 76,2 9,77 Pontus Dahlman-70 Malmö 11/9 1982
200 m häck 31,26 Nils Aspington-12 Habo 9/6 2024
5x60 m 41,60 Jesper Norda-72 Olofström 1/6 1984
    Per Bengtsson-72    
    Patrik Strenius-72    
    Fredrik Jonasson-72    
    Joel Johansson-72    
         
3x800 m 8.07.06 Jonas Pettersson-81 Karlshamn 1/6 1992
    Peter Bengtsson-80    
    Henrik Fridström-81    
         
         
Höjd 1,55 Emil Stenlund-01 Karlshamn 24/8 2013
Stav 2,50 Sebastian Lundh-92 Karlskrona 25/7 2004
Längd zon 5,14 Uno Stål-08 Huddinge 26/9 2020
Tresteg zon 10,93 Uno Stål-08 Mölndal 3/9 2016
Kula 3,0 10.71 Emil Stenlund-01 Karlskrona 2/7 2020
Boll 52,04 Simon Johansson-05 Köpenhamn 20/8 2016
Diskus 0,6 31,16 Emil Stenlund-01 Karlskrona 25/9 2013
Slägga 3,0 21.61 Loke Arvidsson-12 Kalmar 2/6 2024
Spjut 400  34,87 Samuel Lundh-95 Göteborg 30/6 2007
Trekamp 2440p Pär Johansson-83 Olofström 22/8 1995
Femkamp 4000p Uno Stål-08 Eksjö 28/6 2020
         
Kvinnliga seniorer      
100 m 11,82 Caroline Lundahl-91 Västerås 3/8 2008
200 m 24,36 Lena Kullberg-63 Trelleborg 21/7 1979
400 m 55,06 Catharina Johansson-59 Hässleholm 27/8 1978
800 m 2.12.21 Cecilia Askeroth-76 Mönchengladb. 11/7 1992
1500 m 4.36,12 Frida Berglin-05 Mölndal 7/8 2021
3000 m 10.11,64 Carina Andersson-67 Göteborg 27/5 1989
5000 m 19.04,43 Jenny Eigert-85 Alingsås 27/8 2000
10 000 m 39.17,59 Jenny Eigert-85 Karlskrona 20/9 2000
1500 m hi 5.15,57 Frida Berglin-05 Gävle 12/9 2021
100 m H 13,39 Caroline Lundahl-91 Göteborg    1/9  2012
400 m H 59,04 Anneli Melin-76 Columbus 24/5 1998
4x100 m 47,47 Ulrika Johansson-71 Nyköping 7/6 1986
    Anneli Olsson-65    
    Annica Sjösten-61    
    Lena Kullberg-63    
         
4x200 m 1.41,61 Lena Kullberg-63 Karlstad 11/6 1978
    Lisbeth Andersson-59    
    Catharina Johansson-59    
    Annica Sjösten-61    
         
1000 m 2.15,5 Annica Sjösten-61 Göteborg 12/6 1977
    Catharina Johansson-59    
    Christina Modigh-60    
    Lisbeth Andersson-59    
         
4x400 m  3.58.87 Annica Sjösten-61 Karlskrona 27/5 1986
    Lena Kullberg-63    
    Anneli Olsson-65    
    Karin Mathisson-69    
         
4x800 m 9.46.21 Anna-Karin Mark-72 Olofström 30/5 1989
    Victoria Perpinias-75    
    Gunhild Westling-71    
    Malin Ericsson-72    
         
Höjd 1,78 Nadja Casadei-83 Ried, Österrike 30/6 2001
Stav 4,05 Lisa Wälitalo-82 Göteborg 22/8 2009
Längd 6,33 Lena Kullberg-63 Stockholm 1/9 1979
Tresteg 13,01 Anna Andersson-74 Växjö 28/5 1997
Kula 15.02 Malin Strand-71 Helsingborg 11/7 1992
Diskus 47.62 Malin Strand-71 Gävle 4/7 1994
Slägga 45,88 Linda Andreasson-76 Karlskrona 17/6 1997
Spjut(nya) 37,52 Nadja Casadei-83 Grosseto Italien 22/7 2001
Spjut (gamla) 50.96 Christine Pettersson-55 Karlskrona 1/8 1976
Sjukamp 5399p Nadja Casadei-83 Ried, Österrike 30/6-1/7 -01
         
Kvinnliga Juniorer (20 år)      
100 m 11,82 Caroline Lundahl-91 Västerås 3/8 2008
200 m 24,36 Lena Kullberg-63 Trelleborg 21/7 1979
400 m 55,06 Catharina Johansson-59 Hässleholm 27/8 1978
800 m 2.12.21 Cecilia Askeroth-76 Mönchengladb. 11/7 1992
1500 m 4.36,12 Frida Berglin-05 Mölndal 7/8 2021
3000 m 10.11,75 Gunhild Westling-71 Gävle 13/8 1989
100 m H 13,48 Elin Westerlund-90 Leiden/NED 2/6 2010
400 m H 60.63 Anneli Melin-76 Madison, USA 11/5 1996
         
4x100 m 48,02 Lena Kullberg-63 Karlstad 10/6 1978
    Lisbeth Andersson-59    
    Catharina Johansson-59    
    Annica Sjösten-61    
         
4x400 m  3.59,34 Britt-Louise Olsson-68 Sollentuna 12/6 1988
    Gunhild Westling-71    
    Malin Ericsson-72    
    Anna-Karin Mark-72    
         
4x800 m 9.46,21 Anna-Karin Mark-72 Olofström 30/5 1989
    Victoria Perpinias-75    
    Gunhild Westling-71    
    Malin Ericsson-72    
         
Höjd 1,78 Nadja Casadei-83 Ried, Österrike 30/6 2001
Stav 3,79 Victoria Bengtsson-90 Helsingborg 10/7 2010
Längd 6,33 Lena Kullberg-63 Stockholm 1/9 1979
Tresteg 12,75 Anna-Karin Mark-72 Umeå 15/8 1992
Kula 14.08 Malin Strand-71 Tranås 25/8 1991
Diskus 42,18 Malin Strand-71 Gävle 1/9 1991
Slägga 41.66 Linda Andreasson-76 Fredrikstad 7/9 1996
Spjut (nya) 37,52 Nadja Casadei-83 Grosseto Italien 22/7 2001
Spjut (gamla) 49.84 Christine Pettersson-55 Oslo 25/6 1975
Sjukamp 5399p Nadja Casadei-83 Ried, Österrike 30/6-1/7-01
         
K 22        
100 m 11,82 Caroline Lundahl-91 Västerås 3/8 2008
200 m 24,36 Lena Kullberg-63 Trelleborg 21/7 1979
400 m 55,06 Catharina Johansson-59 Hässleholm 27/8 1978
800 m 2.12,21 Cecilia Askeroth-76 Mönchengladb. 11/7 1992
1500 m 4.36,12 Frida Berglin-05 Mölndal 7/8 2021
5000 m 19.04,43 Jenny Eigert-85 Alingsås 27/8 2000
2000 m hi 76,2      
100 m hä 84,0 13,39 Caroline Lundahl-91 Göteborg 1/9 2012
400 m hä 76,2 59,04 Anneli Melin-76 Colombus Ohio 24/6 1988
4x400 m 3.59,34 Britt-Louise Olsson-68 Sollentuna 12/6 1988
    Gunhild Westling-71    
    Malin Ericsson-72    
    Anna-Karin Mark-72    
         
3x800 m 6.62,12 Gunhild Westling-71 Malmö 11/6 1989
    Anna-Karin Mark-72    
    Malin Ericsson-72    
         
Höjd  1,78 Nadja Casadei-83 Ried, Österrike 30/6 2001
Stav 3,79 Victoria Bengtsson-90 Växjö 10/7 2010
Längd 6,33 Lena Kullberg-63 Stockholm 1/9 1979
Tresteg 12,75 Anna-Karin Mark-72 Umeå 15/8 1992
Kula 4,0 15,02 Malin Strand-71 Helsingborg 11/7 1992
Diskus 1,0 47,62 Malin Strand-71 Gävle 4/7 1992
Slägga 45,88 Linda Andreasson-76 Karlskrona 17/6 1987
Spjut 600 37,52 Nadja Casadei-83 Grosseto Italien 22/7 2001
Sjukamp 5399p Nadja Casadei-83 Ried, Österrike 3076-177 01
         
F19        
100 m 11,82 Caroline Lundahl-91 Västerås 3/8 2008
200 m 24,36 Lena Kullberg-63 Trelleborg 21/7 1979
400 m 55,06 Chatarina Johansson-59 Hässleholm 27/8 1978
800 m 2.12,21 Cecilia Askeroth-76 Mönchengladb. 11/7 1992
1500 m 4.36,12 Frida Berglin-05 Mölndal 7/8 2021
3000 m 10.11,75 Gunhild Westling-71 Gävle 13/8 1989
2000 m hi 76,2 7.22,33 Ebba Berglin-01 Göteborg 11/9 2019
100 m hä 84,0 13,86 Elin Westerlund-90 Göteborg 30/8 2009

300 m hä 76,2

400 m häck

41,93

61,25

Nadja Casadei-83

Anneli Melin76

Västerås

Göteborg

13/8 2000

31/7 1994

4x100 m 48,77 Christina Modig-60 Karlstad 11/6 1978
    Chatarina Johansson-59    
    Lisbeth Andersson-59    
    Annica Sjösten-61    
         
Stafett 1000 m 2.15,5 Christina Modigh-60 Göteborg 12/6 1977
    Lisbeth Andersson-59    
    Annica Sjösten-61    
    Catharina Johansson-59    
         
3x800 m 6.52,12 Gunhild Westling-71 Malmö 11/6 1989
    Anna-Karin Mark-72    
    Malin Ericsson-72    
         
Höjd 1,78 Nadja Casadei-83 Ried, Österrike 30/6 2001
Stav 3,78 Ellida Stengård-05 Göteborg 5/7 2024
Längd 6,33 Lena Kullberg-63 Stockholm 1/9 1979
Tresteg 12,39 Klara Ekelund-99 Göteborg 3/7 2016
Kula 4,0 12,11 Helena Magnusson-65 Växjö 12/5 1983
Diskus 1,0 41,58 Angelica Nilsson-74 Karlskrona 17/5 1993
Slägga 4,0 35,96 Linda Andreasson-76 Lerum 13/8 1995
Spjut 600  37,52 Nadja Casadei Grosseto Italien 22/7 2001
Sjukamp 5399p Nadja Casadei-83 Ried Österrike 30/6-1/7 01
         
F18        
100 m 11,82 Caroline Lundahl-91 Västerås 3/8 2008
200 m 24,36 Lena Kullberg-63 Trelleborg 21/7 1979
400 m 56,82 Catharina Johansson-59 Göteborg 7/8 1977
800 m 2.12,21 Cecilia Askeroth-76 Mönchengladb. 11/7 1992
1500 m 4.36,12 Frida Berglin-05 Mölndal 7/8 2021
3000 m 10.11,75 Gunhild Westling-71 Gävle 13/8 1989
100 m H 84,0 13,97 Pernilla Wigothsson-80 Göteborg 5/7 1998

300 m H

400 m H

41,93

61,25

Nadja Casadei-83

Anneli Melin-76

Västerås

Göteborg

13/8 2000

31/7 1994

4x100 m 48,69 Christina Modigh-60 Göteborg 11/6 1977
    Catharina Johansson-59    
    Lisbeth Andersson-59    
    Annica Sjösten-61    
         
3x800 m 6.52,12 Gunhild Westling-71 Malmö 11/6 1989
    Anna-Karin Mark-72    
    Malin Ericsson-72    
         
1000 m 2.15,5 Christina Modigh-60 Göteborg 12/6 1977
    Lisbeth Adersson-59    
    Annica Sjösten-61    
    Catharina Johansson-59    
         
Höjd 1,78 Nadja Casadei-83 Tallin 30/6 2001
Stav 3,66 Sara Eriksson-91 Växjö 1/9 2007
Längd 6,33 Lena Kullberg-63 Stockholm 1/9 1979
Tresteg 12,39 Klara Ekelund-99 Göteborg 3/7 2016
Kula 4,0 12.11 Helena Magnusson-65 Växjö 12/5 1983
Diskus 40,56 Angelica Nilsson-74 Halmstad 19/7 1992
Slägga 4,0 33,15 Erica Lindblad-91 Karlskrona 26/7 2007
Spjut 37,52 Nadja Casadei-83 Grosseto Italien 22/7 2001
Spjut (gamla) 42.96 Christine Gustavsson-55 Västerås 18/8 1973
Sjukamp 5399p Nadja Casadei-83 Ried, Österrike 30/6-1/7-01
         
F 17        
100 m 11,82 Caroline Lundahl-91 Västerås 3/8 2008 
200 m 24,36 Lena Kullberg-63 Trelleborg 21/7 1979
400 m 56,8 Chatarina Johansson-59 Karlskrona 19/8 1976
800 m 2.12,21 Cecilia Askeroth-76 Mönchengladb. 11/7 1992
1500 m 4.36,12 Frida Berglin-05 Mölndal 7/8 2021
3000 m 10.32,95 Ebba Berglin-01 Huddinge 3/8 2018
1500 m hi 76,2 5.15,57 Frida Berglin-05 Gävle 12/9 2021
100 m hä 76,2 13,64 Elin Westerlund-90 Göteborg 1/7 2007

300 m hä 76,2

400 m hä

41,93

61,45

Nadja Casadei-83

Anneli Melin-76

Västerås

Skien

13/8 2000

22/8 1993

4x100 m 49,28 Ulrika Johansson-71 Karlskrona 5/9 1987
    Birgitta Svensson-71    
    Anna-Karin Mark-72    
    Ulrika Andersson-71    
         
Stafett 1000m 2.17,8 Christina Modigh-60 Västerås 30/6 1976
    Annica Sjösten-61    
    Lisbeth Andersson-59    
    Catharina Johansson-59    
3x800 m        
         
Höjd 1,76 Linnea Lindbom-98 Hässleholm 28/7 2013
Stav 3,66 Sara Eriksson-91 Växjö 1/9 2007
Längd 6,33 Lena Kullberg-63 Stockholm 1/9 1979
Tresteg 12.39 Klara Ekelund-99 Göteborg 3/7 2016
Kula 3,0 13.11 Erica Lundbladh-71 Nykjöping 26/8 2007
Diskus 1,0 37,38 Angelica Nilsson-74 Karlshamn 25/6 1991
Slägga 4,0 33,15 Erica Lundbladh-91 Karlskrona 26/7 2007
Slägga 3.0 33,73 Hanna Svensson-99 Nybro 28/5 2016
Spjut 600 37,49 Anna Westerlund-07 Skruv 18/5 2024
Sjukamp 5092p Caroline Lundahl-91 Vejle, Danmark 24/6 2007
Anm. Vikten i slägga ändrad 2014.    
         
         
F 16        
100 m 11,97 Lena Kullberg-63 Västerås 27/7 1979
200 m 24,36 Lena Kullberg-63 Trelleborg 21/7 1979
400 m 57,39 Lilly Loggner-07 Jönköping 3/6 2023 
800 m 2.12,21 Cecilia Askeroth-76 Mönchengladb. 11/7 1992
1500 m 4.36,12 Frida Berglin-05 Mölndal 7/8 2021
3000 m 10.58,85 Malin Ericsson-72 Visby 19/6 1988
100 m H 76,2 13,87 Caroline Lundahl-91 Sollentuna 27/5 2007
300 m H 43,27 Anna-Karin Mark-72 Växjö 10/8 1988
1500 m hi 76,2 5.15,57 Frida Berglin-05 Gävle 12/9 2021
4x100 m 49,28 Ulrika Johansson-71 Karlskrona 5/9 1987
    Birgitta Svensson-71    
    Anna-Karin Mark-72    
    Ulrika Andersson-71    
         
3x800 m 7.32,3 Jenny Sjöstrand-68 Göteborg 12/6 1982
    Anneli Nilsson-68    
    Britt-Louise Olsson-68    
         
         
Höjd 1,76 Linnea Lindbom-98 Hässleholm 28/7 2013
Stav 3,66 Sara Eriksson-91 Växjö 1/9 2007
Längd 6,33 Lena Kullberg-63 Stockholm 1/9 1979
Tresteg 12,07 Caroline Lundahl-91 Lidköping 10/9 2005
Kula 3,0 13,11 Erica Lundbladh-91 Stenungsund 26/8 2007
Diskus 1,0 36.90 Angelica Nilsson-74 Halmstad 22/7 1990
Spjut (nya)600 29,25 Nadja Casadei-83 Lerum 23/5 1999
Spjut (gamla) 36,78 Jane Johansson-73 Karlskrona 2/7 1989
Slägga 3,0 33,70 Hanna Svensson-99 Helsingborg 10/7 2015
Slägga 4,0 33,15 Erica Lundbladh-91 Karlskrona 26/7 2007
Sjukamp 5092p Caroline Lundahl-91 Vejle Danmark 24/6 2007
Ny släggvikt 2014      
         
F 15        
80 m 10,16 Carola Strenius-73 Olofström 8/6 1987
100 m 12,14 Caroline Lundahl-91 Sollentuna 14/7 2006
200 m 25,20 Carola Strenius-73 Stockholm 16/9 1988
300 m 42,11 Lilly Loggner-07 Karlshamn 21/8 2022
800 m 2.17,39 Malin Ericsson-72 Huddinge 14/8 1987
2000 m 6.52,16 Hilda Lindell-04 Eslöv 16/9 2018
1500 m hi 76,2 5.18,57 Alma Svennerud-04 Eslöv 15/9 2018
80 m hä 76,2 11,48 Caroline Lundahl-91 Göteborg 9/7 2006
300 m hä 76,2 43,63 Anna-Karin Mark-72 Huddinge 16/8 1987
4x80 m 40,01 Izabella Olofsson-05 Stockholm 25/5 2019
    Hilda Lindell-04    
    Elli Johansson-04    
    Lovis Mathisson-04    
         
4x100 m 50,16 Patricia Strenius-89 Stockholm 13/6 2004
    Gabriela Casadei-89    
    Lina Andersson-89    
    Hanna Hellman-90    
         
3x800 m 7.32,3 Jenny Sjöstrand-68 Göteborg 12/6 1982
    Anneli Nilsson-68    
    Britt-Louise Olsson-68    
         
Höjd  1,76 Linnea Lindbom-98 Hässleholm 28/7 2013
Stav 3,53 Sara Eriksson-91 Nyköping 6/8 2006
Längd 5,83 Caroline Lundahl-91 Göteborg 7/7 2006
Tresteg 12,07 Caroline Lundahl-91 Lidköping 10/9 2005
Kula 3,0 12,71 Erica Lundbladh-91 Nyköping 5/8 2006
Diskus 0,75 29,59 Hilda Lindell-04 Olofström 3/6 2018
Diskus 0,6 35,08 Erica Lundbladh-91 Karlskrona 26/6 2006
Slägga 3,0 34,97 Erica Lundbladh-91 Nyköping 4/8 2006
Spjut 500  34,58 Emma Svensson-03 Linköping 2/9 2018
Sjukamp 4.993 Nadja Casadei-83 Huddinge 5-6/9-1998
Sexkamp 3644p Caroline Lundahl-91 Karlskrona 13-14/9 2005
         
F 14        
80 m 10.16 Carola Strenius-73 Olofström 8/6 1987
100 m 12,41 Caroline Lundahl-91 Växjö 28/5 2005
200 m 25,63 Carola Strenius-73 Karlskrona 27/6 1987
300 m 41,72 Emmy Smedberg-00 Huddinge 21/9 2014
800 m 2.20,0 Sara Richardson-71 Kalmar 5/10 1985
  2.20.11 Anna-Karin Mark-72 Linköping 28/6 1986
2000 m 6.52,16 Hilda Lindell-04 Eslöv 16/9 2018
1500 m hi 76,2 5.18,57 Alma Svennerud-04 Eslöv 15/9 2018
80 m H 76,2 11,66 Caroline Lundahl-91 Lidköping 10/9 2005
300 m hä 76,2 46,38 Caroline Lundahl-91 Karlskrona 11/9 2005
4x80 m 40,62 Anna Bragwad-78 Malmö 19/9 1992
    Anna Johansson-78    
    Martina Johansson-78    
    Sanna Fagerlund-79    
         
4x100 m 51,57 Julia Olander-99 Karlskrona 7/9 2013
    Klara Ekelund-99    
    Lisa Strandberg-99    
    Emmy Smedberg-00    
         
4x200 m 1.51,71 Hilma Hofström-00 Karlshamn 24/8 2013
    Sara Grahn-00    
    Klara Ekelund-99    
    Julia Olander-99    
         
3x800 m 7.32,3 Jenny Sjöstrand-68 Göteborg 12/1982
    Anneli Nilsson-68    
    Britt-Louise Olsson-68    
         
Höjd 1,75 Linnea Lindbom-98 Göteborg 8/7 2012
Stav 3,11 Izabella Olofsson-05 Hässleholm 27/7 2019
Längd 5,51 Gabriela Casadei-89 Göteborg 5/7 2003
Längd zon 5,53 Carina Månsson-66 Helsingborg 12/7 1980
Tresteg 12,07 Caroline Lundahl Lidköping             10/9 2005
Tresteg zon 10,78 Anneli Melin-76 Göteborg 8/9 1990
Kula 3,0 12,60 Maja Westerlund-10 Skruv 18/5 2024
Diskus 0,75 29,59 Hilda Lindell-04 Olofström 3/6 2018
Diskus 0,6 29,12 Terecia Andersson-76 Karlskrona 31/6 1990
Slägga 3,0 30,04 Kristina Alm-75 Karlskrona 8/10 1989
Spjut 500 34,63 Maja Westerlund-10   2023
Spjut 400 33,48 Camilla Schön-70 Karlskrona 31/5 1984
         
Sexkamp 3644p Caroline Lundahl-91 Karlskrona 13-14/9 2005
F 13        
80 m 10,27 Carola Strenius-73 Värnamo 13/9 1986
200 m 26,35 Carola Strenius-73   1986
600 m 1.43,86 Frida Berglin-05 Göteborg 29/6 2018
1500 m 5.02,30 Frida Berglin-05 Göteborg 30/6 2018
60 m hä 76,2 9,40 Emmy Smedberg-00 Uddevalla 15/9 2014
200 m hä 76,2 28,60 Elli Johansson-04 Uddevalla 10/9 2017
         
4x80 m 42,55 Ulrika Johansson-71 Malmö 9/6  1984
    Ulrika Andersson-71    
    Sara Richardson-71    
    Anna-Karin Mark-72    
         
3x600 m 6.07,53 Caroline Eriksson-93 Olofström 27/8 2003
    Sara Eriksson-91    
    Fideli Österström-92    
         
Höjd 1,65 Linnea Lindbom-98  Karlshamn 9/8 2011
Höjd 1,65 Linnea Lindbom-98  Karlshamn 9/8 2011
Stav 2,85 Sara Eriksson-91 Karlskrona 24/7 2004
Längd zon 5,34 Carina Månsson-66 Karlskrona 4/8 1979
  5,34 Carola Strenius-73 Värnamo 14/9 1986
Tresteg zon 10,88 Caroline Lundahl-91 Karlskrona 25/7 2004
Kula 2,0 12.60 Maja Westerlund-10 Skruv 20/5 2023
Diskus 0,6 28,99 Marit Jonsson-72 Borås 7/9 1985
Slägga 2,0 25,66 Alma Folbert-03 Karlskrona 1/10 2016
Spjut 400 34.63 Maja Westerlund-10 Trollhättan 16/9 2023 
Femkamp 4572 p Caroline Lundahl-91 Karlskrona 7/9 2004
         
F 12        
60 m 8,39 Sanna Fagerlund-79 Helsingborg 13/7 1991
80 m 11,24 Sandra Lundquist-91 Göteborg 5/7 2003
200 m 28,56 Linnea Lindbom-98 Göteborg 4/7 2010
600 m 1.50,28 Alma Svennerud-04 Helsingborg 10/7 2016
 800 m 2.26,63 Sara Richardson-71 Linköping 11/9 1983
1500 m 5.34,05 Sara Eriksson-91 Karlskrona 20/8 2003
60 m H 76,2 10.23 Pernilla Wigothsson-80 Karlskrona 27/6 1992
         
5x60 m 41,29 Anette Svensson-72 Jönköping 12/6 1983
    Ulrika Andersson-71    
    Sara Richardson-71    
    Ulrika Johansson-71    
    Anna-Karin Mark-72    
         
4x80 m   Ny gren 2002    
         
3x600 m 6.07,53 Caroline Eriksson-93 Olofström 27/8 2003
    Sara Eriksson-91    
    Fideli Österström-92    
         
3x800 m 8.09,98 Sara Richardson-71 Jönköping 12/6 1983
    Anna-Karin Mark-72    
    Birgitta Svensson-71    
         
Höjd 1,52 Anna-Karin Mark-72 Karlskrona 1/7 1984
Stav 2,21 Caroline Eriksson-93 Karlskrona 6/8 2005
Längd zon 4,91 Anna-Karin Mark-72 Karlskrona 23/9 1984
Tresteg zon 9,94 Linnea Lindbom-98 Karlskrona    13/6 2009
      Karlskrona  
Kula 2,0 11.41 Marit Jonsson-72 Karlskrona 23/9 1984
Diskus 0,6 29,25 Emelie Fasth-97 Högby 12/7 2009
Slägga 2,0 19,78 Daisy Stål-12 Skruv 18/5 2024
Spjut 400  26,56 Emma Svensson-03 Karlshamn 29/8 2015 
Boll 36,49 Lina Mickelat-98 Lerum 9/8 2009
Trekamp 2260p Pernilla Wigothsson-80 Olofström 22/6 1992
Femkamp 3674p Hanna Johansson-01 Varberg 21/9 2013
 
Samarbetspartners