Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.

Klubbrekord utomhus - uppdaterade 13/8 2019

* vid namnet betyder ej svensk medborgare

Manliga seniorer

 

 

 

100 m

10,21

Patrik Strenius-72

Madrid

1/6 1996

200 m

20,61

Thorsten Johansson-50

Dresden

20/5 1976

400 m

46,46

Marko Granat-66

Borås

22/8 1990

800 m

1.47,2

Anders Gärderud-46

Rom

11/9 1968

1000 m

2.24,4

Nils-Erik Emilsson-50

Karlskrona

30/6 1970

1500 m

3.38,7

Anders Gärderud-46

Göteborg

26/8 1968

2000 m

5.11,97

Patric Nilsson-64

Karlskrona

27/7 1987

3000 m 

7.49,63

Patric Nilsson-64

Stockholm

3/7 1989

5000 m 

13.50,97

Patric Nilsson-64

Duisburg

30/8 1989

10000 m

30.21.69

Patric Nilsson-64

Karlskrona

7/10 1989

Maraton

2.10,36

Kjell-Erik Ståhl-46

Helsingfors

14/8 1983

 

 

 

 

 

110 m H

13,77

Joakim Blaschke-77

Karlskrona

28/7 2006

400 m H

49,03

Thomas Nyberg-62

Rom

31/8 1987

3000 m Hi

8.31.57

Patric Nilsson-64

Stockholm

20/8 1989

2000 m Hi

5.33,77

Patric Nilsson-64

Växjö

19/8 1987

4x100 m

40,13

Patrik Strenius-72

Karlshamn

31/5 1995

 

 

Fredrik Elofsson-73

 

 

 

 

Johan Melin-68

 

 

 

 

Tobias Karlsson-74

 

 

4x200 m

1.26.5

Karl-Gustav Nilsson-46

Karlskrona

10/8 1969

 

 

Ulf Rönner-46

 

 

 

 

Leif Petraeus-46

 

 

 

 

Tore Nilssson-46

 

 

10x100 m

1.46.5

Åke Mattisson-38

Karlskrona

10/8 1969

 

 

Conny Fant

 

 

 

 

Ingvar Svensson-50

 

 

 

 

Conny Håkansson-49

 

 

 

 

Ingemar Widerberg

 

 

 

 

Ole Andersson

 

 

 

 

Karl-Gustav Nilsson-46

 

 

 

 

Tore Nilsson-46

 

 

 

 

Leif Petraeus-46

 

 

 

 

Ulf Rönner-46

 

 

 

 

 

 

 

4x400 m

3.10.26

Marko Granat-66

Malmö

11/6 1989

 

 

Peter Eriksson-64

 

 

 

 

Thomas Nyberg-62

 

 

 

 

Peter Johansson-64

 

 

 

 

 

 

 

4x800 m

7.28.8

Leif Egefur-49

Västerås

6/7 1974

 

 

Magnus Carlsson-47

 

 

 

 

Gert Möller-52

 

 

 

 

Christer Larsson-54

 

 

 

 

 

 

 

4x1500 m

15.37.6

Sven-Olof Ottosson-42

Göteborg

12/9 1965

 

 

Björn Nyhlen-40

 

 

 

 

Ulf Högberg-46

 

 

 

 

Kurt Olausson-46

 

 

 

 

 

 

 

Höjd

2.19

Magnus Svensson-63

Örebro

23/7 1983

Stav

5,87

Igor Potapovich-67 *

Malmö

20/8 1997

 

5,85

Patrik Kristiansson-77

Helsingfors

23/8 2002

Längd

7,21

Henrik Dagård-69

Skruv

21/5 2000

Tresteg

15.47

Per-Ove Smiding-50

Nice

5/8 1973

Kula

20.02

Hans Höglund-52

Göteborg

22/5 1977

Diskus

63.60

Richard Bruch-46

Karlstad

8/5 1977

Slägga

70,18

Juha Packalén-59

Västerås

20/7 1990

Spjut

85,75

Magnus Arvidsson-83

Osaka, Japan

5/5 2007

Femkamp

4.007p

Kenneth Riggberger-47

Karlskrona

7/6 1975

Tiokamp

8.178

Henrik Dagård-69

Sydney

27-28/9 2000

 

 

 

 

 

Anm: Nya redskapsregler i spjut införda 1986. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Juniorer M 22 (22 år)

 

 

 

100 m

10,39

Christer Garpenborg-52

Rom

3/9 1974

 

10,39

Fredrik Elofsson-73

Nairobi

27/5 1995

200m

20,87

Tobias Karlsson-74

Jönköping

21/6 1995

400 m

47,09

Peter Johansson-64

Stockholm

1/7 1986

800 m

1.47,2

Anders Gärderud-46

Rom

11/9 1968

1500 m

3.38,7

Anders Gärderud-46

Göteborg

26/8 1968

5 000 m

13.53,7

Anders Gärderud-46

Uddevalla

28/6 1968

10.000 m

31.08,6

Lennart Lundahl-56

Karlskrona

17/9 1975

2000 m hi

5.40,06

Joel Johansson-72

Karlskrona

6/8 1993

110 m häck

14,21

Oscar Hjerm-97

Gävle

11/8 2018

400 m häck

50,34

Thomas Nyberg-62

Helsingfors

29/8 1982

4x100 m

41,31

Michael Silander-69

Sollentuna

11/6 1988

 

 

Johan Melin-68

 

 

 

 

Alexander Vujovic-67

 

 

 

 

Martin Körling-68

 

 

4x400 m

3.15,62

Magnus Sjövik-62

Huddinge

9/6 1984

 

 

Peter Ståhl-63

 

 

 

 

Peter Johansson-64

 

 

 

 

Thomas Nyberg-62

 

 

3x800 m

 

 

 

 

Höjd 

2,19

Magnus Svensson-63

Örebro

23/7 1983

Stav

5,30

Miro Zalar-57

Uddevalla

25/6 1979

Längd

7,18

Pontus Dahlman-70

Malmö

9/7 1992

Tresteg

14,93

Tommy Karlsson-47

Sollentuna

17/8 1969

Kula 

17,93

Anders Skärvstrand-60

Västerås

8/9 1979

Diskus

57,94

Lennart Andersson-53

Stockholm

1/7 1975

Slägga

58,70

Anders Mikkola-56

Lübeck

16/5 1976

Spjut

77,83

Magnus Arvidsson-83

Hilversum/NED

4/9 2005

Tiokamp

6.956p

Lars Fagerlund-55

Karlskrona

14-15/9 1974

 

 

 

 

 

Juniorer M 20 (20 år)

 

 

 

 

 

 

 

 

100 m

10.4m

Ingemar Skärvstrand-57

Karlskrona

9/7 1976

 

10,66

Fredrik Elofsson-73

Skien

21/8 1993

200 m

21.26

Fredrik Elofsson-73

Skien

22/8 1993

400 m

47.71

Lars Stubbendorff-51

Sollentuna

25/7 1971

800 m

1.49.3

Nils-Erik Emilsson-50

Warszava

20/6 1970

1000 m

2.24.4

Nils-Erik Emilsson-50

Karlskrona

30/6 1979

1500 m

3.44.52

Joel Johansson-72

Borås

4/6 1992

3000 m 

8.07,31

Joel Johansson-72

Oslo

9/6 1992

5000 m 

14.31.3

Patric Nilsson-64

Frederiksberg

6/8 1983

10000 m

31.08,6

Lennart Lundahl-56

Karlskrona

17/9 1975

Maraton

2.40.12

Lennart Lundahl-56

Enhörna

1975

 

 

 

 

 

4x100 m

41.67

Martin Körling-68

Linköping

14/6 1987

 

 

Alexander Vujovic-67

 

 

 

 

Johan Melin-68

 

 

 

 

Jörgen Gustavsson-67

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1000 m

1.56,7

Thorsten Johansson-50

Växjö

31/8 1970

 

 

Rolf Trulsson-50

 

 

 

 

Nils-Erik Emilsson-50

 

 

 

 

Kent Öhman

 

 

 

 

 

 

 

4x400 m

3.21,4

Lars Fagerlund-55

Göteborg

6/6 1971

 

 

Kjell Andersson

 

 

 

 

Lars Stubbendorff-51

 

 

 

 

Christer Garpenborg-52

 

 

 

 

 

 

 

110 m H

14,79

Thomas Lorentzon-78

Karlskrona

27/6 1998

400 m H

50,34

Thomas Nyberg-62

Helsingfors

29/8 1982

2000 m Hi

5.43,48

Joel Johansson-72

Mora

7/8 1992

3000 m Hi

9.04,41

Joel Johansson-72

Umeå

15/8 1992

 

 

 

 

 

Höjd

2.19

Magnus Svensson-63

Örebro

23/7 1983

Stav

5.05

Miro Zalar-57

Skellefteå

20/8 1977

Längd

7.13

Aron Hultin-53

Växjö

17/8 1973

Tresteg

15.01

Lars Johansson-66

Göteborg

8/6 1986

Kula

17,93

Anders Skärvstrand-60

Västerås

8/9 1979

Diskus

53,16

Ronny Kvist-64

Malmö

14/10 1984

Slägga

58.70

Anders Mikkola-56

Lübeck

16/5 1976

Spjut

71.70

Douglas Carlsson-67

Sollentuna

15/8 1987

Femkamp

3.487p

Ingemar Skärvstrand-57

Göteborg

13/7 1974

Tiokamp

6.956p

Lars Fagerlund-55

Karlskrona

14-15/9 1974

P 19

 

 

 

 

100 m

10,81

Alexander Vujovic-67

Stockholm

31/8 1985

 

10,81

Anders Myhrén-67

Västerås

16/8 1985

200 m

21,45

Ingemar Skärvstrand-57

Helsingborg

6/8 1976

400 m

48,02

Peter Johansson-64

Malmö

18/9 1982

800 m

1.49,7

Nils-Erik Emilsson-50

Växjö

5/8 1969

1500 m

3.48,1

Ulf Högberg-46

Nyköping

18/7 1965

5000 m

14.31,3

Patric Nilsson-64

Frederiksberg

6/8 1983

2000 m hi 91,4

5.42,15

Andreas Ahl- 68

Sollentuna

14/8 1987

3000 m hi

9.12,05

Joel Johansson-92

Borås

28/7 1989

110 m hä100,0

14,48

Kenn Gustafsson-76

Halmstad

17 771 994

300 m hä 91,4

38,06

Pontus Dahlman-70

Stockholm

19/9 1987

 

38,06

Kenn Gustafsson-76

Luleå

15/8 1994

400 m hä 91,4

51,38

Thomas Nyberg-62

Stockholm

30/8 1991

4x100 m

42,03

Martin Körling-68

Stockholm

21/9 1985

 

 

Peter Hjortsberg-67

 

 

 

 

Lars Forssell-67

 

 

 

 

Alexander Vujovic-67

 

 

4x400 m

3.27,88

Krister Svensson-69

Nyköping

7/6 1986

 

 

Jonas Åshage-68

 

 

 

 

Pontus Dahlman-70

 

 

 

 

Fredrik Mark-69

 

 

3x800 m

 

Ny gren 2002

 

 

Höjd

2,13

Magnus Svensson-63

Norrköping

13/9 1981

Stav

4,95

Arvid Lindahl-92

Hässleholm

31/7 2011

Längd

7,07

Hannes Palm-87

Göteborg

8/7 2006

Tresteg

14,98

Tommy Karlsson-47

Karlshamn

5/9 1966

Kula 6,0

 

 

 

 

Kula 6,25

17,88

Anders Skärvstrand-60

Otaniemi Fi

13/8 1978

Diskus 1,75

49,16

Tomas Lindahl-58

Varberg

31/7 1977

Slägga 6,0

 

 

 

 

Slägga 6,25

39,92

Michael Welin-67

Karlskrona

5/10 1985

Spjut 800

70,54

Douglas Carlsson-67

Karlskrona

4/10 1986

Tiokamp

6956p

Lars Fagerlund-55

Karlskrona

15/9 1974

 

 

 

 

 

P 18

 

 

 

 

100 m

10.5m

Ingemar Skärvstrand-57

Karlskrona

1975

 

10,81

Alexander Vujovic-67

Stockholm

31/8 1985

 

10,81

Anders Myhrén-67

Västerås

16/8 1985

200 m

21.8m

Ingemar Skärvstrand-57

Sollentuna

20/7 1975

 

22.02

Alexander Vujovic-67

Eskilstuna

27/7 1985

 

22,02

Patrik Strenius

Oloofström

4/7 1989

400 m

48,02

Peter Johansson-64

Malmö

18/9 1982

800 m

1.52.4

Nils-Erik Emilsson-50

Sollentuna

30/7 1968

1500 m

3.51.1

Kurt Olausson-46

Västerås

3/9 1964

3000 m 

8.30.39

Patric Nilsson-64

Otaniemi

28/8 1982

5000 m 

14.44,75

Patric Nilsson-64

Sollentuna

22/8 1982

4x100 m

42,03

Martin Körling-68

Stockholm

21/9 1985

 

 

Peter Hjortsberg-67

 

 

 

 

Lars Forssell-67

 

 

 

 

Alexander Vujovic-67

 

 

4x400 m

3.27,88

Krister Svensson-69

Nyköping

7/6 1986

 

 

Jonas Åshage-68

 

 

 

 

Pontus Dahlman-70

 

 

 

 

Fredrik Mark-69

 

 

110 m H 100,0

14.48

Kenn Gustafsson-76

Halmstad

17/7 1994

300 m H 91,4

38,06

Pontus Dahlman-70

Stockholm

19/9 1987

 

38,06

Kenn Gustafsson-76

Luleå

5/8 1994

2000 m Hi91,4

5.51,15

Joel Johansson-72

Örebro

24/8 1990

Höjd

2.13

Magnus Svensson-63

Norrköping

13/9 1981

Stav

4,62

Arvid Lindahl-92

Karlstad

14/8 2010

Längd

7,04

Hannes Palm-87

Göteborg

2/7 2005

Tresteg

14,78

Tommy Karlsson-47

Pescara

10/10 1965

Kula 6,0

 

 

 

 

Kula 6,25

17,88

Anders Skärvstrand-60

Otaniemi

13/8 1978

Diskus 1,75

52,56

Thomas Lindahl-58

Espo Fi

5/9 1976

Slägga 6,0

 

 

 

 

Slägga 6,25

39.92

Michael Welin-67

Karlskrona

5/10 1985

Spjut 800

63,84

Magnus Arvidsson-83

Stockholm

16/9 2001

Tiokamp

6315p

Jonas Åshage-68

Uppsala

24-25/7 -86

 

 

 

 

 

P 17

 

 

 

 

100 m

10,90

Patrik Strenius-72

Gävle

11/8 1989

200 m

22,02

Patrik Strenius-72

Olofström

4/7 1989

400m

49,41

Patrik Strenius-72

Stockholm

17/9 1988

800 m

1.54,36

Patrik Truedsson-66

Hässleholm

6/8 1983

1500 m

3.54,18

Joel Johansson-72

Karlskrona

24/7 1989

3000 m

8.50,57

Patric Nilsson-64

Karlskrona

14/7 1980

2000 m hi91,4

5.51,23

Joel Johansson-72

Stockholm

19/8 1989

110 m hä 91,4

14,31

Pontus Dahlman-70

Karlskrona

18/6 1986

300 m hä 84,0

 

Ny gren (höjd) 2002

 

 

4x100 m

44,39

Joakim Blaschke-77

Västerås

4/9 1993

 

 

Roger Johannesson-77

 

 

 

 

Niclas Ottosson-77

 

 

 

 

Mattias Ranne-77

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 1000 m

 

Ny gren 2002

 

 

 

 

 

 

 

3x800 m

6.23,47

Henrik Svensson-74

Gävle

10/6 1990

 

 

Toni Rovina-75

 

 

 

 

Michael Held-74

 

 

Höjd

206,00

Magnus Svensson-63

Karlskrona

3/9 1980

Stav

460,00

Lars Johansson-73

Växjö

9/8 1990

Längd

696,00

Lars Fagerlund-55

Uppsala

23/9 1972

Tresteg

14,60

Tommy Karlsson-47

Karlshamn

19/7 1964

Kula 5,0

 

Ny vikt 2002

 

 

Diskus 1,50

49,40

Tomas Lindahl-58

Lyckeby

10/8 1974

Slägga 5,0

 

Ny vikt 2002

 

 

Spjut 700 

62,78

Erik Smiding-85

Huddinge

    3/8 2002

Tiokamp

4.713 

Hannes Palm-87

Karlskrona

6-7/9 2004

 

 

 

 

 

P 16

 

 

 

 

100 m

11.00

Patrik Strenius-72

Malmö

19/8 1988

200 m

22.39

Adam Lindbom-99

Helsingborg

11/7 2015

400 m

49,41

Patrik Strenius-72

Stockholm

27/8 1988

800 m

1.58.41

Patrik Truedsson-66

Sollentuna

22/8 1982

1500 m

4.00,73

Joel Johansson-72

Oskarshamn

20/7 1988

3000 m 

8.50.57

Patric Nilsson-64

Karlskrona

14/7 1980

5000 m

15.07,6m

Patric Nilsson

Karlskrona

17/6 1980

4x100 m

44,39

Joakim Blaschke-77

Västerås

4/9 1993

 

 

Roger Johannesson-77

 

 

 

 

Niclas Ottosson-77

 

 

 

 

Mattias Ranne-77

 

 

 

 

 

 

 

3x800 m

6.23.47

Henrik Svensson-74

Gävle

10/6 1990

 

 

Toni Rovina-75

 

 

 

 

Michael Held-74

 

 

 

 

 

 

 

110 m H 91,4

14.31

Pontus Dahlman-70

Karlskrona

18/6 1986

300 m H 76,2

37.83

Pontus Dahlman-70

Stockholm

20/9 1986

1500 m Hi

4.26,50

Joel Johansson-72

Malmö

20/8 1988

2000 m Hi

6.05,02

Joel Johansson-72

Helsingborg

8/7 1988

 

 

 

 

 

Höjd

2.00

Magnus Svensson-63

Lissabon

2/6 1979

Stav

4.42

Lars Johansson-73

Karlskrona

13/9 1989

Längd

6.57

Mattias Ranne-77

Västerås

18/9 1993

Tresteg

14.01

Walter Levy-77

Norrköping

8/8 1993

 

 

 

 

 

Kula 5,5

16.10

Anders Skärvstrand-60

Karlskrona

1/5 1976

Diskus 1,5

49,40

Thomas Lindahl-58

Lyckeby

10/8 1974

Slägga 5,5

38.68

Anders Östling-71

Karlskrona

5/9 1987

Spjut 700

56,38

Olof Hansson-86

Hässleholm

28/7 2002

Spjut 600

62,18

Kent Johansson-55

Nässjö

2/8 1970

Niokamp

6445p

Jonas Karlsson-73

Karlskrona

26-27/7-89

Tiokamp

4471p

Rasmus Appelqvist-88

Karlskrona

6-7/9 2004

 

 

 

 

 

P 15

 

 

 

 

80 m

9,43

Adam Lindbom-99

Söderhamn

8/8 2014

100 m

11,29

Martin Körling-68

Stockholm

18/9 1983

200 m

23,22

Patrik Strenius-72 

Huddinge

15/8 1987

300 m

35,87

Adam Lindbom-99

Söderhamn

10/8 2014

800 m

2.05,81

Jama Mohammed-83*

Norrköping

6/9 1997

 

2.09,04

Joel Johansson-72

Olofström

8/6 1987

1000 m

2.43,12

Joel Johansson-72

Karlskrona

27/6 1987

1500 m

4.18,93

Joel Johansson-72

Helsingborg

1/7 1987

2000 m

6.54,40

Andreas Jonsson-99

Karlskrona

15/6 2014

3000 m

9.05,64

Joel Johansson-72

Karlskrona

27/7 1987

1500 mhi 76,2

4.30,69 (hö.hi)

Joel Johansson-72

Huddinge

16/8 1987

100 m hä 84,0

13,79

Patrik Nilsson-91

Stockholm

15/9 2006

300 m hä76,2

39,93

Pontus Dahlman-70

Stockholm

7/9 1985 

4x100 m

49,40

Roger Johannesson-77

Olofström

23/5 1991

 

 

Niklas Elgström-78

 

 

 

 

Walter Levy-77

 

 

 

 

Anders Johansson-77

 

 

3x800 m

7.01,62

Marcus Holmgren-74

Stenungsund

11/6 1988

 

 

Anders Johansson-74

 

 

 

 

Henrik Svensson-74

 

 

Höjd 

1,89

Magnus Svensson-63

Hässleholm

30/7 1978

Stav

4,13

Johan Jonsson-81

Uddevalla

28/7 1986

Längd

6,46

Patrik Strenius-72

Karlskrona

5/9 1987

Tresteg

12,74

Walter Levy-77

Västerås

31/7 1992

Kula 4,0

14,50

Kent Johansson-55

Karlskrona

20/9 1969

Diskus 1,0

37,68

Michael Sjösten-81

Karlshamn

16/8 1995

Slägga 4,0

29,08

Lars Johansson-73

Malmö

13/9 1987

Spjut 600

62,18

Kent Johansson-55

Nässjö

2/8 1970

Åttakamp

3088p

Adam Lindbom-99

Varberg

22/9 2013

 

 

 

 

 

P 14

 

 

 

 

80 m

9.49

Martin Körling-68

Karlstad

12/9 1982

300 m

39,04

Martin Holmström-91

Hässleholm

31/72005

100 m

11,67

Martin Körling-68

Karlskrona

23/8 1982

800 m

2.05,81

Jama Mohammed-83*

Norrköping

6/9 1997

 

2.10,0

Niklas Elgström-78

Karlskrona

19/8 1992

1000 m

2.44.13

Patrik Truedsson-66

Karlstad

13/9 1980

3000 m

9.24,9m

Joel Johansson-72

Karlskrona

25/8 1986

1500 m

4.54,66

Jonathan Björnberg

Göteborg

7/7 2002

80 m Hä

11.42

Pontus Dahlman-70

Stenungsund

9/9 1984

4x80 m

38.77

Roger Johannesson-77

Lund

15/9 1991

 

 

Niklas Elgström-78

 

 

 

 

Walter Levy-77

 

 

 

 

Anders Johansson-77

 

 

4x100 m

49,40

Roger Johannesson-77

Olofström

23/5 1991

 

 

Niklas Elgström-78

 

 

 

 

Walter Levy-77

 

 

 

 

Anders Johansson-77

 

 

 

 

 

 

 

3x800 m

7.01.62

Marcus Holmgren-74

Stenungssund

11/6 1988

 

 

Anders Johansson-74

 

 

 

 

Henrik Svensson-74

 

 

 

 

 

 

 

3x1000 m

9.01.24

Jonas Andersson-70

Malmö

9/6 1984

 

 

Patrik Kvist-70

 

 

 

 

Pontus Dahlman-70

 

 

 

 

 

 

 

Höjd

1,78

Niklas Elgström-78

Karlskrona

27/6 1992

Stav

3,78

Anders Johansson-74

Karlskrona

11/9 1988

Längd

5,80

James Mostert-05

Göteborg

28/6 2019

Längd zon

6,05

Patrik Strenius-72

Hässleholm

26/7 1986

Tresteg

12,03

Jens Eriksson-90

Halmstad

28/8 2004

Tresteg zon

12.21

Niklas Elgström-78

Skövde

5/9 1992

 

 

 

 

 

Kula 4,0

14.50

Kent Johansson-55

Karlskrona

20/9 1969

Diskus 1,0

37.68

Michael Sjösten-81

Karlshamn

16/8 1995

Slägga 4,0

29,08

Lars Johansson-73

Malmö

13/9 1987

Spjut 600

47,97

Erik Smiding-85

Kalmar

21/7 1999

Sexkamp

4432p

Jonas Karlsson-73

Olofström

29-30/8-87

Åttakamp

3088p

Adam Lindbom-99

Varberg

22/9 2013

 

 

 

 

 

P 13

 

 

 

 

60 m

7,90

James Mostert-05

Karlskrona

17/6 2018

80 m

10,01

Patrik Strenius-72

Borås

7/9 1985

200 m

25,74

James Mostert-05

Köpenhamn

18/8 2018

600 m

1.34,76

James Mostert-05

Eslöv

15/9 2018

1500 m

4.54,66

Jonathan Björnberg-89

Göteborg

7/7 2002

60 m hä 76,2

9,60

Akilles Teglbjaerg-06

Högby

13/7 2019

4x80 m

 

 

 

 

3x600 m

6.15,84

Adam Lindbom

Karlshamn

20/5 2010

 

 

Andreas Östlund

 

 

 

 

Erik Mattisson

 

 

Höjd

1,72

Håkan Strömberg-74

Karlskrona

5/7 1987

Stav

2,75

Anders Johansson-74

Malmö

13/9 1987

Längd zon

5,92

Niklas Elgström-78

Västerås

10/8 1991

Tresteg zon

11,46

Emil Magnusson-90

Göteborg

5/7 2003

Kula 3,0

12,70

Björn Kellander-89

Norrköping

7/9 2002

Diskus 0,6

36,86

Akilles Teglbjaerg-06

Hässleholm

26/7 2019

Slägga 3,0

22,19

Emil Stenlund-01

Karlskrona

27/9 2014

Spjut 400

46,18

Emil Stenlund-01

Uddevalla

13/9 2014

Femkamp

3990p

Johan Bank-92

Karlskrona

13/9 2005

 

 

 

 

 

P 12

 

 

 

 

60 m

7.8m

Fredrik Jonasson-72

Olofström

11/6 1984

 

8,11

Jama Muhammed-84

Uddevalla

27/7 1996

80 m

11,03

Jens Eriksson-90

Köpenhamn

    20/8 2016

 

 

 

Karlskrona

 

200 m

28,59

Adam Tillström-03

Karlskrona

23/9 2015

600 m

1.45.78

Love Björnson-04

Karlskrona

   3/9 2016

 

 

 

Karlskrona

 

800 m

2.28,94

Pär Johansson-83

Karlskrona

2/7 1995

1500 m

5.18,6

Love Björnson-04

Olofström

28/8 2016

1000 m

3.03,99

Joel Johansson-72

Karlskrona

23/9 1984

60 m H 76,2

9,77

Pontus Dahlman-70

Malmö

11/9 1982

 

 

 

 

 

4x80 m

 

Ny gren 2002

 

 

 

 

 

 

 

5x60 m

41,60

Jesper Norda-72

Olofström

1/6 1984

 

 

Per Bengtsson-72

 

 

 

 

Patrik Strenius-72

 

 

 

 

Fredrik Jonasson-72

 

 

 

 

Joel Johansson-72

 

 

 

 

 

 

 

3x800 m

8.07.06

Jonas Pettersson-81

Karlshamn

1/6 1992

 

 

Peter Bengtsson-80

 

 

 

 

Henrik Fridström-81

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Höjd

1,55

Emil Stenlund-01

Karlshamn

24/8 2013

Stav

2,50

Sebastian Lundh-92

Karlskrona

25/7 2004

Längd zon

5,03

Fredrik Jonasson-72

Karlskrona

22/9 1984

Tresteg zon

10,20

Simon Johansson-05

Karlskrona

3/9 2016

Kula 3,0

10.71

Emil Stenlund-01

Karlskrona

7/9 2013

Boll

52,04

Simon Johansson-05

Köpenhamn

20/8 2016

Diskus 0,6

31,16

Emil Stenlund-01

Karlskrona

25/9 2013

Slägga 3,0

 

 

 

 

Spjut 400 

34,87

Samuel Lundh-95

Göteborg

30/6 2007

Trekamp

2440p

Pär Johansson-83

Olofström

22/8 1995

Femkamp

2990p

Johan Bank-92

Karlskrona

7/9 2004

 

 

 

 

 

P 11

 

 

 

 

60 m

8,38

Fredrik Jonasson-72

Karlskrona

27/8 1983

600 m

1.46,59

Måns Sandgren-91

Karlskrona

22/9 2002

800 m

2.33,00

Pär Johansson-83

Kalmar

1/10 1994

60 m H

11,29

Simon Johansson-05

Karlshamn

14/5 2016

Höjd

1,40

Emil Stenlund-01

Karlskrona

16/2012

Längd zon

4,95

Uno Stål-08

Helsingborg

6/7 2019

Tresteg zon

10,20

Simon Johansson-05

Karlskrona

3/9 2016

Kula

9,55

Patrik Ottosson-74

Karlskrona

17/8 1985

Spjut

31,57

Simon Johansson-05

Karlskrona

30/7 2016

Boll

52,04

Simon Johansson-05

Köpenhamn

20/8 2016

 

 

 

 

 

Kvinnliga seniorer

 

 

 

100 m

11,82

Caroline Lundahl-91

Västerås

3/8 2008

200 m

24,36

Lena Kullberg-63

Trelleborg

21/7 1979

400 m

55,06

Catharina Johansson-59

Hässleholm

27/8 1978

800 m

2.12.21

Cecilia Askeroth-76

Mönchengladb.

11/7 1992

1500 m

4.36,68

Gunhild Westling-71

Stockholm

19/8 1989

3000 m

10.11,64

Carina Andersson-67

Göteborg

27/5 1989

5000 m

19.04,43

Jenny Eigert-85

Alingsås

27/8 2000

10 000 m

39.17,59

Jenny Eigert-85

Karlskrona

20/9 2000

1500 m hi

6.06,45

Sara Eriksson-91

Växjö

1/9 2007

100 m H

13,39

Caroline Lundahl-91

Göteborg

   1/9  2012

400 m H

59,04

Anneli Melin-76

Columbus

24/5 1998

4x100 m

47,47

Ulrika Johansson-71

Nyköping

7/6 1986

 

 

Anneli Olsson-65

 

 

 

 

Annica Sjösten-61

 

 

 

 

Lena Kullberg-63

 

 

 

 

 

 

 

4x200 m

1.41,61

Lena Kullberg-63

Karlstad

11/6 1978

 

 

Lisbeth Andersson-59

 

 

 

 

Catharina Johansson-59

 

 

 

 

Annica Sjösten-61

 

 

 

 

 

 

 

1000 m

2.15,5

Annica Sjösten-61

Göteborg

12/6 1977

 

 

Catharina Johansson-59

 

 

 

 

Christina Modigh-60

 

 

 

 

Lisbeth Andersson-59

 

 

 

 

 

 

 

4x400 m 

3.58.87

Annica Sjösten-61

Karlskrona

27/5 1986

 

 

Lena Kullberg-63

 

 

 

 

Anneli Olsson-65

 

 

 

 

Karin Mathisson-69

 

 

 

 

 

 

 

4x800 m

9.46.21

Anna-Karin Mark-72

Olofström

30/5 1989

 

 

Victoria Perpinias-75

 

 

 

 

Gunhild Westling-71

 

 

 

 

Malin Ericsson-72

 

 

 

 

 

 

 

Höjd

1,78

Nadja Casadei-83

Ried, Österrike

30/6 2001

Stav

4,05

Lisa Wälitalo-82

Göteborg

22/8 2009

Längd

6,33

Lena Kullberg-63

Stockholm

1/9 1979

Tresteg

13,01

Anna Andersson-74

Växjö

28/5 1997

Kula

15.02

Malin Strand-71

Helsingborg

11/7 1992

Diskus

47.62

Malin Strand-71

Gävle

4/7 1994

Slägga

45,88

Linda Andreasson-76

Karlskrona

17/6 1997

Spjut(nya)

37,52

Nadja Casadei-83

Grosseto Italien

22/7 2001

Spjut (gamla)

50.96

Christine Pettersson-55

Karlskrona

1/8 1976

Sjukamp

5399p

Nadja Casadei-83

Ried, Österrike

30/6-1/7 -01

 

 

 

 

 

Kvinnliga Juniorer (20 år)

 

 

 

100 m

11,82

Caroline Lundahl-91

Västerås

3/8 2008

200 m

24,36

Lena Kullberg-63

Trelleborg

21/7 1979

400 m

55,06

Catharina Johansson-59

Hässleholm

27/8 1978

800 m

2.12.21

Cecilia Askeroth-76

Mönchengladb.

11/7 1992

1500 m

4.36,68

Gunhild Westling-71

Stockholm

19/8 1989

3000 m

10.11,75

Gunhild Westling-71

Gävle

13/8 1989

100 m H

13,48

Elin Westerlund-90

Leiden/NED

2/6 2010

400 m H

60.63

Anneli Melin-76

Madison, USA

11/5 1996

 

 

 

 

 

4x100 m

48,02

Lena Kullberg-63

Karlstad

10/6 1978

 

 

Lisbeth Andersson-59

 

 

 

 

Catharina Johansson-59

 

 

 

 

Annica Sjösten-61

 

 

 

 

 

 

 

4x400 m 

3.59,34

Britt-Louise Olsson-68

Sollentuna

12/6 1988

 

 

Gunhild Westling-71

 

 

 

 

Malin Ericsson-72

 

 

 

 

Anna-Karin Mark-72

 

 

 

 

 

 

 

4x800 m

9.46,21

Anna-Karin Mark-72

Olofström

30/5 1989

 

 

Victoria Perpinias-75

 

 

 

 

Gunhild Westling-71

 

 

 

 

Malin Ericsson-72

 

 

 

 

 

 

 

Höjd

1,78

Nadja Casadei-83

Ried, Österrike

30/6 2001

Stav

3,79

Victoria Bengtsson-90

Helsingborg

10/7 2010

Längd

6,33

Lena Kullberg-63

Stockholm

1/9 1979

Tresteg

12,75

Anna-Karin Mark-72

Umeå

15/8 1992

Kula

14.08

Malin Strand-71

Tranås

25/8 1991

Diskus

42,18

Malin Strand-71

Gävle

1/9 1991

Slägga

41.66

Linda Andreasson-76

Fredrikstad

7/9 1996

Spjut (nya)

37,52

Nadja Casadei-83

Grosseto Italien

22/7 2001

Spjut (gamla)

49.84

Christine Pettersson-55

Oslo

25/6 1975

Sjukamp

5399p

Nadja Casadei-83

Ried, Österrike

30/6-1/7-01

 

 

 

 

 

K 22

 

 

 

 

100 m

11,82

Caroline Lundahl-91

Västerås

3/8 2008

200 m

24,36

Lena Kullberg-63

Trelleborg

21/7 1979

400 m

55,06

Catharina Johansson-59

Hässleholm

27/8 1978

800 m

2.12,21

Cecilia Askeroth-76

Mönchengladb.

11/7 1992

1500 m

4.36,68

Gunhild Westling-71

Stockholm

19/8 1989

5000 m

19.04,43

Jenny Eigert-85

Alingsås

27/8 2000

2000 m hi 76,2

 

 

 

 

100 m hä 84,0

13,39

Caroline Lundahl-91

Göteborg

1/9 2012

400 m hä 76,2

59,04

Anneli Melin-76

Colombus Ohio

24/6 1988

4x100 m

 

 

 

 

4x400 m

3.59,34

Britt-Louise Olsson-68

Sollentuna

12/6 1988

 

 

Gunhild Westling-71

 

 

 

 

Malin Ericsson-72

 

 

 

 

Anna-Karin Mark-72

 

 

 

 

 

 

 

3x800 m

6.62,12

Gunhild Westling-71

Malmö

11/6 1989

 

 

Anna-Karin Mark-72

 

 

 

 

Malin Ericsson-72

 

 

 

 

 

 

 

Höjd 

1,78

Nadja Casadei-83

Ried, Österrike

30/6 2001

Stav

3,79

Victoria Bengtsson-90

Växjö

10/7 2010

Längd

6,33

Lena Kullberg-63

Stockholm

1/9 1979

Tresteg

12,75

Anna-Karin Mark-72

Umeå

15/8 1992

Kula 4,0

15,02

Malin Strand-71

Helsingborg

11/7 1992

Diskus 1,0

47,62

Malin Strand-71

Gävle

4/7 1992

Slägga

45,88

Linda Andreasson-76

Karlskrona

17/6 1987

Spjut 600

37,52

Nadja Casadei-83

Grosseto Italien

22/7 2001

Sjukamp

5399p

Nadja Casadei-83

Ried, Österrike

3076-177 01

 

 

 

 

 

F19

 

 

 

 

100 m

11,82

Caroline Lundahl-91

Västerås

3/8 2008

200 m

24,36

Lena Kullberg-63

Trelleborg

21/7 1979

400 m

55,06

Chatarina Johansson-59

Hässleholm

27/8 1978

800 m

2.12,21

Cecilia Askeroth-76

Mönchengladb.

11/7 1992

1500 m

4.36,68

Gunhild Westling-71

Stockholm

19/8 1989

3000 m

10.11,75

Gunhild Westling-71

Gävle

13/8 1989

2000 m hi 76,2

7.22,33

Ebba Berglin-01

Göteborg

11/9 2019

100 m hä 84,0

13,86

Elin Westerlund-90

Göteborg

30/8 2009

300 m hä 76,2

41,93

Nadja Casadei-83

Västerås

13/8 2000

4x100 m

48,77

Christina Modig-60

Karlstad

11/6 1978

 

 

Chatarina Johansson-59

 

 

 

 

Lisbeth Andersson-59

 

 

 

 

Annica Sjösten-61

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 1000 m

2.15,5

Annica Sjösten-61

Göteborg

12/6 1977

 

 

Catharina Johansson-59

 

 

 

 

Christina Modigh-60

 

 

 

 

Lisbeth Andersson-59

 

 

 

 

 

 

 

3x800 m

6.52,12

Gunhild Westling-71

Malmö

11/6 1989

 

 

Anna-Karin Mark-72

 

 

 

 

Malin Ericsson-72

 

 

 

 

 

 

 

Höjd

1,78

Nadja Casadei-83

Ried, Österrike

30/6 2001

Stav

3,66

Sara Eriksson-91

Växjö

1/9 2007

Längd

6,33

Lena Kullberg-63

Stockholm

1/9 1979

Tresteg

12,39

Klara Ekelund-99

Göteborg

3/7 2016

Kula 4,0

12,11

Helena Magnusson-65

Växjö

12/5 1983

Diskus 1,0

41,58

Angelica Nilsson-74

Karlskrona

17/5 1993

Slägga 4,0

35,96

Linda Andreasson-76

Lerum

13/8 1995

Spjut 600 

37,52

Nadja Casadei

Grosseto Italien

22/7 2001

Sjukamp

5399p

Nadja Casadei-83

Ried Österrike

30/6-1/7 01

 

 

 

 

 

F18

 

 

 

 

100 m

11,82

Caroline Lundahl-91

Västerås

3/8 2008

200 m

24,36

Lena Kullberg-63

Trelleborg

21/7 1979

400 m

56,82

Catharina Johansson-59

Göteborg

7/8 1977

800 m

2.12,21

Cecilia Askeroth-76

Mönchengladb.

11/7 1992

1500 m

4.36,68

Gunhild Westling-71

Stockholm

19/8 1989

3000 m

10.11,75

Gunhild Westling-71

Gävle

13/8 1989

100 m H 84,0

13,97

Pernilla Wigothsson-80

Göteborg

5/7 1998

300 m H

41,93

Nadja Casadei-83

Västerås

13/8 2000

4x100 m

48,69

Christina Modigh-60

Göteborg

11/6 1977

 

 

Catharina Johansson-59

 

 

 

 

Lisbeth Andersson-59

 

 

 

 

Annica Sjösten-61

 

 

 

 

 

 

 

3x800 m

6.52,12

Gunhild Westling-71

Malmö

11/6 1989

 

 

Anna-Karin Mark-72

 

 

 

 

Malin Ericsson-72

 

 

 

 

 

 

 

1000 m

2.15,5

Annica Sjösten-61

Göteborg

12/6 1977

 

 

Catharina Johansson-59

 

 

 

 

Christina Modigh-60

 

 

 

 

Lisbeth Andersson-59

 

 

 

 

 

 

 

Höjd

1,78

Nadja Casadei-83

Tallin

30/6 2001

Stav

3,66

Sara Eriksson-91

Växjö

1/9 2007

Längd

6,33

Lena Kullberg-63

Stockholm

1/9 1979

Tresteg

12,39

Klara Ekelund-99

Göteborg

3/7 2016

Kula 4,0

12.11

Helena Magnusson-65

Växjö

12/5 1983

Diskus

40,56

Angelica Nilsson-74

Halmstad

19/7 1992

Slägga 4,0

33,15

Erica Lindblad-91

Karlskrona

26/7 2007

Spjut

37,52

Nadja Casadei-83

Grosseto Italien

22/7 2001

Spjut (gamla)

42.96

Christine Gustavsson-55

Västerås

18/8 1973

Sjukamp

5399p

Nadja Casadei-83

Ried, Österrike

30/6-1/7-01

 

 

 

 

 

F 17

 

 

 

 

100 m

11,82

Caroline Lundahl-91

Västerås

3/8 2008 

200 m

24,36

Lena Kullberg-63

Trelleborg

21/7 1979

400 m

56,80

Chatarina Johansson-59

Karlskrona

19/8 1976

800 m

2.12,21

Cecilia Askeroth-76

Mönchengladb.

11/7 1992

1500 m

4.43,45

Ebba Berglin-01

Tammerfors

1/9 2018

3000 m

10.32,95

Ebba Berglin-01

Huddinge

3/8 2018

1500 m hi 76,2

5.18,57

Alma Svennerud-04

Esllöv

15/9 2018

100 m hä 76,2

13,64

Elin Westerlund-90

Göteborg

1/7 2007

300 m hä 76,2

41,93

Nadja Casadei-83

Västerås

13/8 2000

4x100 m

49,28

Ulrika Johansson-71

Karlskrona

5/9 1987

 

 

Birgitta Svensson-71

 

 

 

 

Anna-Karin Mark-72

 

 

 

 

Ulrika Andersson-71

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 1000m

2.17,8

Christina Modigh-60

Västerås

30/6 1976

 

 

Annica Sjösten-61

 

 

 

 

Lisbeth Andersson-59

 

 

 

 

Catharina Johansson-59

 

 

3x800 m

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Höjd

1,76

Linnea Lindbom-98

Hässleholm

28/7 2013

Stav

3,66

Sara Eriksson-91

Växjö

1/9 2007

Längd

6,33

Lena Kullberg-63

Stockholm

1/9 1979

Tresteg

12.39

Klara Ekelund-99

Göteborg

3/7 2016

Kula 3,0

13.11

Erica Lundbladh-71

Nykjöping

26/8 2007

Diskus 1,0

37,38

Angelica Nilsson-74

Karlshamn

25/6 1991

Slägga 4,0

33,15

Erica Lundbladh-91

Karlskrona

26/7 2007

Slägga 3.0

33,73

Hanna Svensson-99

Nybro

28/5 2016

Spjut 600

36,87

Nadja Casadei-83

Ronneby

22/8 2000

Sjukamp

5092p

Caroline Lundahl-91

Vejle, Danmark

24/6 2007

Anm. Vikten i slägga ändrad 2014.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F 16

 

 

 

 

100 m

11,97

Lena Kullberg-63

Västerås

27/7 1979

200 m

24,36

Lena Kullberg-63

Trelleborg

21/7 1979

400 m

57,55

Anna-Karin Mark-72

Värnamo

13/9 1987

800 m

2.12,21

Cecilia Askeroth-76

Mönchengladb.

11/7 1992

1500 m

4.55,18

Ebba Berglin-01

Helsingborg

8/7 2017

3000 m

10.58,85

Malin Ericsson-72

Visby

19/6 1988

100 m H 76,2

13,87

Caroline Lundahl-91

Sollentuna

27/5 2007

300 m H

43,27

Anna-Karin Mark-72

Växjö

10/8 1988

1500 m hi 76,2

5.18,57

Alma Svennerud-04

Eslöv

15/9 2018

4x100 m

49,28

Ulrika Johansson-71

Karlskrona

5/9 1987

 

 

Birgitta Svensson-71

 

 

 

 

Anna-Karin Mark-72

 

 

 

 

Ulrika Andersson-71

 

 

 

 

 

 

 

3x800 m

7.32,3

Jenny Sjöstrand-68

Göteborg

12/6 1982

 

 

Anneli Nilsson-68

 

 

 

 

Britt-Louise Olsson-68

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Höjd

1,76

Linnea Lindbom-98

Hässleholm

28/7 2013

Stav

3,66

Sara Eriksson-91

Växjö

1/9 2007

Längd

6,33

Lena Kullberg-63

Stockholm

1/9 1979

Tresteg

12,07

Caroline Lundahl-91

Lidköping

10/9 2005

Kula 3,0

13,11

Erica Lundbladh-91

Stenungsund

26/8 2007

Diskus 1,0

36.90

Angelica Nilsson-74

Halmstad

22/7 1990

Spjut (nya)600

29,25

Nadja Casadei-83

Lerum

23/5 1999

Spjut (gamla)

36,78

Jane Johansson-73

Karlskrona

2/7 1989

Slägga 3,0

33,70

Hanna Svensson-99

Helsingborg

10/7 2015

Slägga 4,0

33,15

Erica Lundbladh-91

Karlskrona

26/7 2007

Sjukamp

5092p

Caroline Lundahl-91

Vejle Danmark

24/6 2007

Ny släggvikt 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F 15

 

 

 

 

80 m

10,16

Carola Strenius-73

Olofström

8/6 1987

100 m

12,14

Caroline Lundahl-91

Sollentuna

14/7 2006

200 m

25,20

Carola Strenius-73

Stockholm

16/9 1988

300 m

42,84

Julia Olander-99

Göteborg

30/6 2013

800 m

2.17,39

Malin Ericsson-72

Huddinge

14/8 1987

2000 m

6.59,16

Jenny Eigert-85

Stockholm

17/9 2000

1500 m hi 76,2

5.18,57

Alma Svennerud-04

Eslöv

15/9 2018

80 m hä 76,2

11,48

Caroline Lundahl-91

Göteborg

9/7 2006

300 m hä 76,2

43,63

Anna-Karin Mark-72

Huddinge

16/8 1987

4x80 m

40,01

Izabella Olofsson-05

Stockholm

25/5 2019

 

 

Hilda Lindell-04

 

 

 

 

Elli Johansson-04

 

 

 

 

Lovis Mathisson-04

 

 

 

 

 

 

 

4x100 m

50,16

Patricia Strenius-89

Stockholm

13/6 2004

 

 

Gabriela Casadei-89

 

 

 

 

Lina Andersson-89

 

 

 

 

Hanna Hellman-90

 

 

 

 

 

 

 

3x800 m

7.32,3

Jenny Sjöstrand-68

Göteborg

12/6 1982

 

 

Anneli Nilsson-68

 

 

 

 

Britt-Louise Olsson-68

 

 

 

 

 

 

 

Höjd 

1,76

Linnea Lindbom-98

Hässleholm

28/7 2013

Stav

3,53

Sara Eriksson-91

Nyköping

6/8 2006

Längd

5,83

Caroline Lundahl-91

Göteborg

7/7 2006

Tresteg

12,07

Caroline Lundahl-91

Lidköping

10/9 2005

Kula 3,0

12,71

Erica Lundbladh-91

Nyköping

5/8 2006

Diskus 0,75

29,59

Hilda Lindell-04

Olofström

3/6 2018

Diskus 0,6

35,08

Erica Lundbladh-91

Karlskrona

26/6 2006

Slägga 3,0

34,97

Erica Lundbladh-91

Nyköping

4/8 2006

Spjut 500 

34,58

Emma Svensson-03

Linköping

2/9 2018

Sjukamp

4.993

Nadja Casadei-83

Huddinge

5-6/9-1998

Sexkamp

3644p

Caroline Lundahl-91

Karlskrona

13-14/9 2005

 

 

 

 

 

F 14

 

 

 

 

80 m

10.16

Carola Strenius-73

Olofström

8/6 1987

100 m

12,41

Caroline Lundahl-91

Växjö

28/5 2005

200 m

25,63

Carola Strenius-73

Karlskrona

27/6 1987

300 m

41,72

Emmy Smedberg-00

Huddinge

21/9 2014

800 m

2.20,0

Sara Richardson-71

Kalmar

5/10 1985

 

2.20.11

Anna-Karin Mark-72

Linköping

28/6 1986

2000 m

6.52,16

Hilda Lindell-04

Eslöv

16/9 2018

1500 m hi 76,2

5.18,57

Alma Svennerud-04

Eslöv

15/9 2018

80 m H 76,2

11,66

Caroline Lundahl-91

Lidköping

10/9 2005

300 m hä 76,2

46,38

Caroline Lundahl-91

Karlskrona

11/9 2005

4x80 m

40,62

Anna Bragwad-78

Malmö

19/9 1992

 

 

Anna Johansson-78

 

 

 

 

Martina Johansson-78

 

 

 

 

Sanna Fagerlund-79

 

 

 

 

 

 

 

4x100 m

51,57

Julia Olander-99

Karlskrona

7/9 2013

 

 

Klara Ekelund-99

 

 

 

 

Lisa Strandberg-99

 

 

 

 

Emmy Smedberg-00

 

 

 

 

 

 

 

4x200 m

1.51,71

Hilma Hofström-00

Karlshamn

24/8 2013

 

 

Sara Grahn-00

 

 

 

 

Klara Ekelund-99

 

 

 

 

Julia Olander-99

 

 

 

 

 

 

 

3x800 m

7.32,3

Jenny Sjöstrand-68

Göteborg

12/1982

 

 

Anneli Nilsson-68

 

 

 

 

Britt-Louise Olsson-68

 

 

 

 

 

 

 

Höjd

1,75

Linnea Lindbom-98

Göteborg

8/7 2012

Stav

3,10

Sara Eriksson-91

Lidköping

11/9 2005

Längd

5,51

Gabriela Casadei-89

Göteborg

5/7 2003

Längd zon

5,53

Carina Månsson-66

Helsingborg

12/7 1980

Tresteg

12,07

Caroline Lundahl

Lidköping        

    10/9 2005

Tresteg zon

10,78

Anneli Melin-76

Göteborg

8/9 1990

Kula 3,0

11,35

Ulla-Lena Mattsson-59

Karlskrona

12/6 1973

Diskus 0,75

29,59

Hilda Lindell-04

Olofström

3/6 2018

Diskus 0,6

29,12

Terecia Andersson-76

Karlskrona

31/6 1990

Slägga 3,0

30,04

Kristina Alm-75

Karlskrona

8/10 1989

Spjut 500

33,46

Emma Svensson-03

Helsingborg

8/7 2017

Spjut 400

33,48

Camilla Schön-70

Karlskrona

31/5 1984

 

 

 

 

 

Sexkamp

3644p

Caroline Lundahl-91

Karlskrona

13-14/9 2005

F 13

 

 

 

 

80 m

10,27

Carola Strenius-73

Värnamo

13/9 1986

200 m

26,35

Carola Strenius-73

 

1986

600 m

1.43,86

Frida Berglin-05

Göteborg

29/6 2018

1500 m

5.02,30

Frida Berglin-05

Göteborg

30/6 2018

60 m hä 76,2

9,40

Emmy Smedberg-00

Uddevalla

15/9 2014

200 m hä 76,2

28,60

Elli Johansson-04

Uddevalla

10/9 2017

 

 

 

 

 

4x80 m

42,55

Ulrika Johansson-71

Malmö

9/6  1984

 

 

Ulrika Andersson-71

 

 

 

 

Sara Richardson-71

 

 

 

 

Anna-Karin Mark-72

 

 

 

 

 

 

 

3x600 m

6.07,53

Caroline Eriksson-93

Olofström

27/8 2003

 

 

Sara Eriksson-91

 

 

 

 

Fideli Österström-92

 

 

 

 

 

 

 

Höjd

1,65

Linnea Lindbom-98 

Karlshamn

9/8 2011

Höjd

1,65

Linnea Lindbom-98 

Karlshamn

9/8 2011

Stav

2,85

Sara Eriksson-91

Karlskrona

24/7 2004

Längd zon

5,34

Carina Månsson-66

Karlskrona

4/8 1979

 

5,34

Carola Strenius-73

Värnamo

14/9 1986

Tresteg zon

10,88

Caroline Lundahl-91

Karlskrona

25/7 2004

Kula 2,0

12,05

Lina Mickelat-98

Falköping

3/9 2011

Diskus 0,6

28,99

Marit Jonsson-72

Borås

7/9 1985

Slägga 2,0

25,66

Alma Folbert-03

Karlskrona

1/10 2016

Spjut 400

31,54

Kristina Johansson-63

Karlskrona

15/8 1976

Femkamp

4572 p

Caroline Lundahl-91

Karlskrona

7/9 2004

 

 

 

 

 

F 12

 

 

 

 

60 m

8,39

Sanna Fagerlund-79

Helsingborg

13/7 1991

80 m

11,24

Sandra Lundquist-91

Göteborg

5/7 2003

200 m

28,56

Linnea Lindbom-98

Göteborg

4/7 2010

600 m

1.50,28

Alma Svennerud-04

Helsingborg

10/7 2016

 800 m

2.26,63

Sara Richardson-71

Linköping

11/9 1983

1500 m

5.34,05

Sara Eriksson-91

Karlskrona

20/8 2003

60 m H 76,2

10.23

Pernilla Wigothsson-80

Karlskrona

27/6 1992

 

 

 

 

 

5x60 m

41,29

Anette Svensson-72

Jönköpimg

12/6 1983

 

 

Ulrika Andersson-71

 

 

 

 

Sara Richardson-71

 

 

 

 

Ulrika Johansson-71

 

 

 

 

Anna-Karin Mark-72

 

 

 

 

 

 

 

4x80 m

 

Ny gren 2002

 

 

 

 

 

 

 

3x600 m

6.07,53

Caroline Eriksson-93

Olofström

27/8 2003

 

 

Sara Eriksson-91

 

 

 

 

Fideli Österström-92

 

 

 

 

 

 

 

3x800 m

8.09,98

Sara Richardson-71

Jönköping

12/6 1983

 

 

Anna-Karin Mark-72

 

 

 

 

Birgitta Svensson-71

 

 

 

 

 

 

 

Höjd

1,52

Anna-Karin Mark-72

Karlskrona

1/7 1984

Stav

2,21

Caroline Eriksson-93

Karlskrona

6/8 2005

Längd zon

4,91

Anna-Karin Mark-72

Karlskrona

23/9 1984

Tresteg zon

9,94

Linnea Lindbom-98

Karlskrona

   13/6 2009

 

 

 

Karlskrona

 

Kula 2,0

11.41

Marit Jonsson-72

Karlskrona

23/9 1984

Diskus 0,6

29,25

Emelie Fasth-97

Högby

12/7 2009

Slägga 2,0

 

 

 

 

Spjut 400 

26,56

Emma Svensson-03

Karlshamn

29/8 2015 

Boll

36,49

Lina Mickelat-98

Lerum

9/8 2009

Trekamp

2260p

Pernilla Wigothsson-80

Olofström

22/6 1992

Femkamp

3674p

Hanna Johansson-01

Varberg

21/9 2013

 

 

 

 

 

F 11

 

 

 

 

60 m

8,55

Anna-Karin Mark-72

Olofström

5/6 1983

600 m

1.52,31

Frida Berglin-05

Högby

17/7 2016

800 m

2.42,32

Gabriela Casadei-89

Stendal, Ty

3/6 2000

60 m H

10,50

Hanna Hellman-90

Olofström

15/9 2001

Höjd

1,45

Jessica Benninge-73

Karlskrona

1/7 1984

 

1,45

Linnea Lindbom-98

Olofström

7/ 2009

Längd

4,74

Anna-Karin Mark-72

Karlskrona

24/51983

Tresteg

9,94

Linnea Lindbom-98

Karlskrona

13/6 2009

Kula 2,0

9,30

Kristina Alm-75

Karlskrona

11/10 1986

Spjut

24,28

Linnea Mickelat-98

Kalmar

26/9 2009

Boll 150 gr

36,49

Linnea Mickelat-98

Lerum

9/8 2009

 
Samarbetspartners