Rosenbomspelen 17-18/6 2017
Västra Mark IP, Karlskrona Arrangör: KA 2 IF
Tävlingsledare: Mikael Hofström Teknisk ledare: Joakim Mattison
Sekretariat: Mikael Hofström Eltid: Håkan Körling, Mats Olander
Starter: Patrik Olgrim; Ola Karlsson Speaker : Roland Andersson
Löpningsledare: Ingemar Skärvstrand Längdledare: Håkan Grahn
och Mattias Österberg. Kula/Spjut: Åke Mattison Diskus: Joakim Mattison
Slägga: Krister Svensson Höjd: Marcus Holmgren
Väder: Lördagen vackert sommarväder med undantag för en rejäl eftermiddagsskur. Temp ca 20-22
Söndagen: Högsommarväder med strålande sol och ca 27 grader.

 

 

M 100m

Vind +2,8

2017-06-17

 

1

Jakob Lindbom -95

KA 2 IF

10,62w

 

2

Oscar Hjerm -97

KA 2 IF

11,02w

 

3

Samuel Olsson Lundh -95

KA 2 IF

11,99w

 

4

Andreas Jönsson -02

Malmö AI

12,10w

 

5

Mojtaba Karimi -00

FIF Gnistan

12,15w

 

6

Emil Persson -95

KA 2 IF

12,16w

 

 

M 100m Extra

Vind +2,4

2017-06-17

 

1

Oscar Hjerm -97

KA 2 IF

11,08w

 

2

Andreas Jönsson-02

MAI

12,08w

 

 

M 200m

Vind +2,1

2017-06-18

 

1

Jakob Lindbom -95

KA 2 IF

21,07w

 

2

Filip Nilsson -92

IFK Lund

22,09w

 

 

M 800m

2017-06-18

 

1

Biniam Habtom -02

Åhus FIK

2.10,08

 

2

Magnus Jacobsson -75

KA 2 IF

2.15,60

 

3

Per Dreifaldt -69

Åhus FIK

2.19,03

 

 

M 1500m

2017-06-17

 

1

Abdi Khader-00

KA 2 IF

4.31,03

 

2

Tobias Ingvarsson -76

Högby IF

4.32,70

 

 

M Höjd

2017-06-18

 

1

Anton Olsson -99

FIK Färjestaden

1,90

 

2

Erik Dahlin -76

IF Udd

1,55

 

3

Magnus Jiwestam -70

Åhus FIK

1,50

 

 

M Stav

2017-06-17

 

1

Rasmus Jörgensen -89

Denmark, DEN

5,30

 

2

Sondre Guttormsen -99

Norway, NOR

5,10

 

David Kappelin -95

Örgryte IS

ugf

 

 

M Längd

2017-06-18

 

1

Oscar Hjerm -97

KA 2 IF

6,50

+0,9

 

Jens Mattisson -85

Vittsjö GIK

ugf

 

Niklas Lundberg -84

ugf

 

 

M Tresteg 

2017-06-17

 

1

Anton Olsson -99

FIK Färjestaden

13,04

-2,6

 

 

M Kula

2017-06-17

 

1

Alexander Sjögren -99

Kalmar SK

12,60

 

2

Emil Persson -95

KA 2 IF

11,90

 

 

M Diskus

2017-06-17

 

1

Alexander Sjögren -99

Kalmar SK

41,75

 

 

M Slägga

2017-06-18

 

1

Mikael Persson -86

UF Contact

37,53

 

2

Håkan Grahn -66

KA 2 IF

20,04

M50

 

 

M Spjut

2017-06-18

 

1

Olof Hansson -86

Hässelby SK

63,11

 

2

Emil Persson -95

KA 2 IF

59,32

 

 

P19 Kula 6,0

2017-06-17

 

1

Alexander Sjögren -99

Kalmar SK

13,76

 

 

P19 Diskus 1,75

2017-06-17

 

1

Alexander Sjögren -99

Kalmar SK

47,43

 

 

P17 110m Häck

Vind -0,4

2017-06-17

 

1

Thomas Jones -01

Kyrkhults SK

14,91

 

 

P17 Kula 5,0

2017-06-17

 

1

Danijel Milenkovic -01

FIF Gnistan

14,73

 

2

Milton Danielsson -01

Kalmar SK

10,61

 

 

P17 Diskus 1,5

2017-06-17

 

1

Danijel Milenkovic -01

FIF Gnistan

42,55

 

2

Milton Danielsson -01

Kalmar SK

33,47

 

 

P17 Slägga 5,0

2017-06-18

 

1

Danijel Milenkovic -01

FIF Gnistan

51,49

 

 

P15 300m Häck

2017-06-17

 

1

Erik Lindberg -02

Åhus FIK

49,36

 

 

P15 Stav

2017-06-17

 

1

Jesper Dreifaldt -02

Åhus FIK

2,22

 

 

P15 Kula 4,0

2017-06-17

 

1

Erik Lindberg -02

Åhus FIK

10,15

 

 

P15 Diskus 1,0

2017-06-17

 

1

Erik Lindberg -02

Åhus FIK

35,71

 

 

P13 60m

Vind -0,1

2017-06-18

 

1

Love Björnson -04

KA 2 IF

8,35

 

2

Gabriel Darin -05

IF Udd

8,85

 

3

Carl Svensson Harssjö -05

IF Udd

9,33

 

 

P13 600m

2017-06-18

 

1

Arvid Jiwestam -04

Åhus FIK

1.55,95

 

 

P13 Höjd

2017-06-18

 

1

Carl Svensson Harssjö -05

IF Udd

1,25

 

 

P13 Längd zon

2017-06-18

 

1

Love Björnson -04

KA 2 IF

4,77

+1,3

 

2

Gabriel Darin -05

IF Udd

4,34

+1,1

 

3

Carl Svensson Harssjö -05

IF Udd

3,92

+1,1

 

 

P13 Tresteg zon

2017-06-17

 

1

Simon Holmgren -04

Kalmar SK

9,51

+4,5

9,34 +1,3

 

2

Melker Johansson -05

KA 2 IF

7,14

+2,6

7,13 +1,4

 

 

P13 Kula 3,0

2017-06-17

 

1

Hugo Karsamo -04

Skruvs IF

11,99

 

2

Alexander Karlsson -04

Skruvs IF

10,92

 

3

Simon Holmgren -04

Kalmar SK

8,22

 

4

Ted Lennartsson -04

FIK Färjestaden

8,17

 

 

P13 Diskus 0,6

2017-06-17

 

1

Alexander Karlsson -04

Skruvs IF

40,47

 

2

Hugo Karsamo -04

Skruvs IF

38,65

 

3

Simon Holmgren -04

Kalmar SK

28,85

 

4

Ted Lennartsson -04

FIK Färjestaden

23,99

 

5

Lucas Persson -05

Kyrkhults SK

23,90

 

6

Måns Hellberg -04

Kalmar SK

23,85

 

7

Dante Lennartsson -06

FIK Färjestaden

23,36

 

 

P13 Spjut 400

2017-06-18

 

1

Love Björnson -04

KA 2 IF

30,11

 

2

Lucas Persson -05

Kyrkhults SK

21,68

 

3

Carl Svensson Harssjö -05

IF Udd

20,02

 

4

Dante Lennartsson -06

FIK Färjestaden

18,30

 

5

Ted Lennartsson -04

FIK Färjestaden

17,79

 

6

Erik Sethsson -07

IK Sisu

16,31

 

 

P11 60m

HEAT 1

Vind -0,6

2017-06-17

 

1

Emil Aronsson -06

KA 2 IF

9,21

Final

 

2

Erik Petersson -07

FIK Färjestaden

9,80

Final

 

3

Erik Sethsson -07

IK Sisu

9,91

Final

 

4

Erik Karlsson -06

Skruvs IF

10,43

 

5

Simon Johansson -07

KA 2 IF

10,75

 

6

Otto Eneroth -06

KA 2 IF

10,77

 

7

Emil Jacobsson -07

KA 2 IF

11,56

 

 

P11 60m

HEAT 2

Vind -0,2

 

1

Erik Neander -06

FIF Gnistan

9,58

Final

 

2

Lucas Lilja -06

FIF Gnistan

9,74

Final

 

3

Ture Lindell -06

KA 2 IF

9,81

Final

 

4

Love Ane -07

IF Udd

9,92

Final

 

5

Otto Ejderstedt -07

FIK Färjestaden

10,11

Final

 

6

Fabian Lundgren -06

Skruvs IF

10,59

 

7

Nemo Nerg -07

KA 2 IF

10,93

 

 

P11 60m

FINAL

Vind +2,3

2017-06-17

 

1

Emil Aronsson -06

KA 2 IF

9,14w

 

2

Erik Neander -06

FIF Gnistan

9,61w

 

3

Erik Sethsson -07

IK Sisu

9,81w

 

4

Erik Petersson -07

FIK Färjestaden

9,85w

 

5

Lucas Lilja -06

FIF Gnistan

9,87w

 

6

Ture Lindell -06

KA 2 IF

9,89w

 

7

Love Ane -07

IF Udd

10,12w

 

8

Otto Ejderstedt -07

FIK Färjestaden

10,29w

 

 

P11 600m

2017-06-18

 

1

Emil Aronsson -06

KA 2 IF

1.54,44

 

2

Malte Björnson -06

KA 2 IF

2.02,43

 

3

Erik Sethsson -07

IK Sisu

2.08,92

 

4

Emil Jacobsson -07

KA 2 IF

2.12,86

 

5

Erik Karlsson -06

Skruvs IF

2.17,07

 

6

Simon Johansson -07

KA 2 IF

2.18,53

 

 

P11 Höjd

2017-06-18

 

1

Erik Sethsson -07

IK Sisu

1,15

 

2

Fabian Lundgren -06

Skruvs IF

1,15

 

3

Malte Björnson -06

KA 2 IF

1,10

 

4

Erik Karlsson -06

Skruvs IF

1,10

 

5

Emil Jacobsson -07

KA 2 IF

1,05

 

6

Nemo Nerg -07

KA 2 IF

0,95

 

Love Ane -07

IF Udd

ugf

 

 

P11 Längd zon

2017-06-17

 

1

Emil Aronsson -06

KA 2 IF

4,12w

+2,4

4,09 +1,1

 

2

Erik Neander -06

FIF Gnistan

4,02

+1,8

 

3

Erik Sethsson -07

IK Sisu

3,99

+1,1

 

4

Ture Lindell -06

KA 2 IF

3,91w

+3,1

 

5

Erik Petersson -07

FIK Färjestaden

3,69w

+2,2

3,62 +1,3

 

6

Erik Karlsson -06

Skruvs IF

3,57

+1,2

 

7

Lucas Lilja -06

FIF Gnistan

3,40w

+3,8

3,11 +1,7

 

8

Fabian Lundgren -06

Skruvs IF

3,37

+2,0

 

9

Otto Ejderstedt -07

FIK Färjestaden

3,36

+1,3

 

10

Love Ane -07

IF Udd

3,19w

+3,4

2,65 +1,1

 

11

Emil Jacobsson -07

KA 2 IF

3,11

+1,2

 

12

Simon Johansson -07

KA 2 IF

3,07

+1,3

 

13

Otto Eneroth -06

KA 2 IF

3,05

+2,6

2,98 +0,8

 

14

Hugo Alstad -07

KA 2 IF

2,87

+1,5

 

15

Nemo Nerg -07

KA 2 IF

2,81

+1,3

 

 

P11 Kula 2,0

2017-06-17

 

1

Filip Karlsson -06

KA 2 IF

8,39

 

2

Otto Ejderstedt -07

FIK Färjestaden

8,15

 

3

Fabian Lundgren -06

Skruvs IF

7,97

 

4

Dante Lennartsson -06

FIK Färjestaden

7,75

 

5

Lucas Lilja -06

FIF Gnistan

6,95

 

6

Erik Petersson -07

FIK Färjestaden

6,35

 

7

Otto Eneroth -06

KA 2 IF

6,30

 

8

Erik Sethsson -07

IK Sisu

6,26

 

9

Emil Jacobsson -07

KA 2 IF

5,42

 

10

Simon Johansson -07

KA 2 IF

4,57

 

11

Nemo Nerg -07

KA 2 IF

4,38

 

 

P9 60m

HEAT 1

Vind -1,5

2017-06-17

 

1

Gustav Yngström -09

Mälarö SOK

9,81

Final

 

2

Oscar Molin -09

IF Udd

10,35

Final

 

3

Konstanty Piontek -09

KA 2 IF

10,72

Final

 

4

Max Ebenhart -08

KA 2 IF

10,84

Final

 

5

Noah Samuelsson -09

KA 2 IF

10,96

Final

 

 

P9 60m

HEAT 2

Vind -0,3

 

1

Max Petersson -08

FIF Gnistan

10,29

Final

 

2

Sigge Strandberg -09

KA 2 IF

10,63

Final

 

3

Joseph Anternäs -08

FIF Gnistan

11,03

Final

 

4

Malte Jacobsson -09

KA 2 IF

11,32

 

5

Herman Ejderstedt -09

FIK Färjestaden

12,95

 

 

 

P9 60m

FINAL

Vind +2,4

2017-06-17

 

1

Gustav Yngström -09

Mälarö SOK

9,66w

 

2

Max Petersson -08

FIF Gnistan

9,99w

 

3

Oscar Molin -09

IF Udd

10,08w

 

4

Sigge Strandberg -09

KA 2 IF

10,26w

 

5

Joseph Anternäs -08

FIF Gnistan

10,49w

 

6

Konstanty Piontek -09

KA 2 IF

10,53w

 

7

Max Ebenhart -08

KA 2 IF

10,73w

 

8

Noah Samuelsson -09

KA 2 IF

10,75w

 

 

P9 600m

2017-06-17

 

1

Max Ebenhart -08

KA 2 IF

2.17,21

 

2

Max Petersson -08

FIF Gnistan

2.19,63

 

3

Malte Jacobsson -09

KA 2 IF

2.20,07

 

4

Sigge Strandberg -09

KA 2 IF

2.25,21

 

5

Noah Samuelsson -09

KA 2 IF

2.29,07

 

6

Oscar Molin -09

IF Udd

2.29,61

 

7

Konstanty Piontek -09

KA 2 IF

2.31,22

 

 

P9 Längd zon

2017-06-17

 

1

Gustav Yngström -09

Mälarö SOK

3,77

+2,0

 

2

Oscar Molin -09

IF Udd

3,43

+1,6

 

3

Olle Carlsson -09

Kyrkhults SK

3,14

+0,2

 

4

Max Ebenhart -08

KA 2 IF

2,99

+1,0

 

5

Max Petersson -08

FIF Gnistan

2,99

+1,2

 

6

Malte Jacobsson -09

KA 2 IF

2,97w

+2,4

2,76 +1,5

 

7

Noah Samuelsson -09

KA 2 IF

2,89

+0,7

 

8

Sigge Strandberg -09

KA 2 IF

2,85

+1,9

 

9

Joseph Anternäs -08

FIF Gnistan

2,41

+1,3

 

10

Theo Samuelsson -10

KA 2 IF

2,34w

+2,4

2,32 +0,5

 

11

Aldo Lennartsson -11

FIK Färjestaden

1,84

+1,5

 

 

P9 Kula 2,0

2017-06-17

 

1

Gustav Yngström -09

Mälarö SOK

5,78

 

2

Noah Samuelsson -09

KA 2 IF

4,93

 

3

Konstanty Piontek -09

KA 2 IF

4,81

 

4

Max Ebenhart -08

KA 2 IF

4,69

 

5

Malte Jacobsson -09

KA 2 IF

4,50

 

6

Oscar Molin -09

IF Udd

4,42

 

7

Herman Ejderstedt -09

FIK Färjestaden

3,58

 

8

Aldo Lennartsson -11

FIK Färjestaden

3,46

 

 

K 100m

Vind +3,5

2017-06-17

 

1

Binai Ahmad -97

KA 2 IF

12,33w

 

2

Freja Andersdotter -01

KA 2 IF

12,56w

 

3

Jonna Lindeéen -96

Kalmar SK

12,59w

 

4

Hanna Falck -01

KA 2 IF

12,93w

 

5

Lina Öhman -91

UF Contact

13,60w

 

6

Hilma Hofström -00

KA 2 IF

13,89w

 

7

Ellen Karlsson -03

KA 2 IF

13,91w

 

 

K 100m Extra

Vind +2,4

2017-06-17

 

1

Binai Ahmad-97

KA 2 IF

12,20w

 

2

Freja Andersdotter-01

KA 2 IF

12,61w

 

3

Ellen Karlsson-03

KA 2 IF

14,09w

 

 

K 200m

Vind -1,6

2017-06-18

 

1

Jonna Lindeéen -96

Kalmar SK

25,98

 

2

Binai Ahmad -97

KA 2 IF

26,05

 

3

Hanna Falck -01

KA 2 IF

27,50

 

4

Lovisa Darin -03

IF Udd

29,21

 

 

K 400m

2017-06-17

 

1

Jonna Lindeén -96

Kalmar SK

58,52

 

 

K 800m

2017-06-18

 

1

Nadja Rugland -01

Kalmar SK

2.19,70

 

 

K 1500m

2017-06-17

 

1

Julia Samuelsson -99

Högby IF

4.50,70

 

 

K Höjd

2017-06-18

 

1

Ellen Blomgren -01

KA 2 IF

1,55

 

2

Hilma Hofström -00

KA 2 IF

1,43

 

 

K Stav

2017-06-17

 

1

Hanna Jansson -95

Ullevi FK

3,95

 

2

Ellen Olsson -97

Wärnamo SK

3,90

 

3

Hanna Viklund -99

Umedalens IF

3,75

 

4

Sara Eriksson -91

Ullevi FK

3,75

 

5

Sara Cannmo -96

Örgryte IS

3,65

 

6

Sophie Olsson -99

Luleå FIF

3,55

 

7

Alexia Lillhav -98

IFK Växjö

3,35

 

-

Thea Wängborg -92

Örgryte IS

ugf

 

-

Malin Dahlström -89

Ullevi FK

ugf

 

 

K Längd

2017-06-18

 

1

Jonna Lindeéen -96

Kalmar SK

5,73

+1,6

 

2

Freja Andersdotter -01

KA 2 IF

5,38

-1,2

 

3

Klara Ekelund -99

KA 2 IF

5,35

+0,4

 

4

Julia Olander -99

KA 2 IF

5,08

+0,3

 

5

Hanna Johansson -01

KA 2 IF

4,92

+0,8

 

6

Hanna Falck -01

KA 2 IF

4,87

+0,5

 

7

Hilma Hofström -00

KA 2 IF

4,57

+0,5

 

8

Sara Grahn -00

KA 2 IF

4,56

-1,5

 

9

Stina Olgrim -01

KA 2 IF

4,33

+2,0

 

10

Emilia Darin -01

IF Udd

4,13

+0,4

 

11

Marie Grahn -67

KA 2 IF

3,88

+1,3

 

 

K Tresteg 

2017-06-17

 

1

Klara Ekelund -99

KA 2 IF

11,91

0.0

 

2

Hilma Hofström -00

KA 2 IF

10,84

-1,2

 

3

Ellen Blomgren -01

KA 2 IF

10,83

-2,0

 

4

Hanna Falck -01

KA 2 IF

10,72

+0,2

 

5

Sara Grahn -00

KA 2 IF

10,60

-2,8

 

6

Madeleine Borg -96

UF Contact

10,38

-1,1

 

 

K50 Kula 3,0

2017-06-17

 

1

Marie Grahn -67

KA 2 IF

9,65

 

 

K Diskus 1,0

2017-06-17

 

1

Isabell Fagerström -73

IF Udd

37,28

 

2

Marie Grahn -67

KA 2 IF

23,17

 

 

K50 Slägga 3,0

2017-06-18

 

1

Marie Grahn -67

KA 2 IF

26,98

 

 

K Spjut 600

2017-06-18

 

1

Julia Olander -99

KA 2 IF

17,09

 

1

Marie Grahn -67

KA 2 IF

24,82

K50

 

 

F19 300m Häck

2017-06-17

 

1

Julia Olander -99

KA 2 IF

47,36

 

2

Nellie Bjerstedt -00

Åhus FIK

49,05

 

 

F17 Kula 3,0

2017-06-17

 

1

Tilda Petersson -01

FIF Gnistan

10,53

 

2

Nadja Lennartsson -01

FIK Färjestaden

8,90

 

 

F17 Diskus 1,0

2017-06-17

 

1

Freja Olofsson -02

UF Contact

29,84

 

2

Melinda Karlsson -00

Skruvs IF

22,47

 

3

Tilda Petersson -01

FIF Gnistan

19,71

 

4

Nadja Lennartsson -01

FIK Färjestaden

18,63

 

 

F17 Slägga 3,0

2017-06-18

 

1

Alicia Byström -01

Hässleholms AIS

28,11

 

2

Sara Grahn -00

KA 2 IF

24,53

 

3

Freja Andersdotter -01

KA 2 IF

23,35

 

 

F17 Spjut 500

2017-06-18

 

1

Nadja Lennartsson -01

FIK Färjestaden

31,02

 

2

Tilda Petersson -01

FIF Gnistan

30,77

 

3

Hilma Hofström -00

KA 2 IF

18,26

 

 

F15 80m

HEAT 1

Vind +1,3

2017-06-17

 

1

Lovisa Darin -03

IF Udd

11,25

Final

 

2

Pauline Österman -03

KA 2 IF

11,31

Final

 

3

Alva Zenkert -03

IF Udd

11,50

Final

 

4

Izabella Olofsson -05

KA 2 IF

11,78

 

5

Frida Andersson -03

KA 2 IF

11,86

 

6

Alma Folbert -03

KA 2 IF

12,12

 

 

F15 80m

HEAT 2

Vind +3,2

 

1

Clara Johansson -02

KA 2 IF

10,50w

Final

 

2

Tova Wickell -02

KA 2 IF

10,64w

Final

 

3

Lovis Mathisson -04

KA 2 IF

10,88w

Final

 

4

Ella Kardell -03

KA 2 IF

11,12w

Final

 

5

Ellen Karlsson -03

KA 2 IF

11,35w

Final

 

6

Melissa Turkanovic -03

FIF Gnistan

13,18w

 

 

F15 80m

FINAL

Vind +0,6

2017-06-17

 

1

Clara Johansson -02

KA 2 IF

10,65

 

2

Tova Wickell -02

KA 2 IF

10,70

 

3

Lovis Mathisson -04

KA 2 IF

10,94

 

4

Ellen Karlsson -03

KA 2 IF

11,28

 

5

Lovisa Darin -03

IF Udd

11,29

 

6

Ella Kardell -03

KA 2 IF

11,30

 

7

Pauline Österman -03

KA 2 IF

11,42

 

8

Alva Zenkert -03

IF Udd

11,48

 

 

F15 300m

2017-06-18

 

1

Filippa Svensson -03

Åhus FIK

45,10

 

2

Alva Zenkert -03

IF Udd

46,81

 

 

F15 800m

2017-06-18

 

1

Filippa Kardum -03

UF Contact

2.32,78

 

2

Cornelia Helgesson -02

Åhus FIK

2.40,07

 

 

F15 80m Häck

Vind 0,0

2017-06-17

 

1

Tova Wickell -02

KA 2 IF

12,72

 

2

Filippa Svensson -03

Åhus FIK

13,11

 

3

Clara Johansson -02

KA 2 IF

13,22

 

4

Nova Brideau -02

Kalmar SK

13,79

 

5

Linn Andersson -03

Tjalve IF Norrköping

13,92

 

6

Frida Andersson -03

KA 2 IF

14,25

 

7

Pauline Österman -03

KA 2 IF

14,63

 

 

F15 300m Häck

2017-06-17

 

1

Filippa Svensson -03

Åhus FIK

49,18

 

2

Linn Andersson -03

Tjalve IF Norrköping

52,31

 

3

Cornelia Helgesson -02

Åhus FIK

54,50

 

 

F15 Höjd

2017-06-18

 

1

Clara Johansson -02

KA 2 IF

1,51

 

2

Tova Wickell -02

KA 2 IF

1,47

 

3

Frida Andersson -03

KA 2 IF

1,43

 

4

Milla Ekstrand -03

KA 2 IF

1,43

 

5

Sara Gustafson -03

KA 2 IF

1,33

 

6

Emma Svensson -03

KA 2 IF

1,27

 

 

F15 Stav

2017-06-17

 

1

Milla Ekstrand -03

KA 2 IF

2,42

 

2

Frida Andersson -03

KA 2 IF

1,92

 

3

Emma Karlsson -03

KA 2 IF

1,82

 

4

Emma Svensson -03

KA 2 IF

1,72

 

 

F15 Längd

2017-06-18

 

1

Tova Wickell -02

KA 2 IF

5,06w

+3,6

4,65 -1,3

 

2

Clara Johansson -02

KA 2 IF

5,05

-3,2

 

3

Filippa Svensson -03

Åhus FIK

4,93w

+2,8

4,75 +1,9

 

4

Pauline Österman -03

KA 2 IF

4,81w

+3,2

4,61 -0,6

 

5

Frida Andersson -03

KA 2 IF

4,66w

+4,0

4,30 +1,8

 

6

Filippa Kardum -03

UF Contact

4,51

-1,6

 

7

Milla Ekstrand -03

KA 2 IF

4,36w

+4,2

4,20 +0,9

 

8

Emma Svensson -03

KA 2 IF

4,08w

+2,7

3,83 +0,3

 

 

F15 Tresteg 

2017-06-17

 

1

Clara Johansson -02

KA 2 IF

11,08

+1,7

 

2

Milla Ekstrand -03

KA 2 IF

10,26w

+2,3

9,94 +0,7

 

3

Frida Andersson -03

KA 2 IF

9,95w

+3,8

9,78 +1,4

 

4

Nova Brideau -02

Kalmar SK

9,74

+1,4

 

5

Emma Svensson -03

KA 2 IF

9,08w

+2,2

9,07 +0,7

 

6

Alma Folbert -03

KA 2 IF

8,44

+1,9

 

 

F15 Kula 3,0

2017-06-17